Skoda Octavia "piękny kolor, stan perfekcyjny" ze Szwajcarii... Domyślasz się już, co jest nie tak? Bingo!

Skoda Octavia "piękny kolor, stan perfekcyjny" ze Szwajcarii... Domyślasz się już, co jest nie tak? Bingo!

skoda-octavia-popowodziowa-szwajcaria

Podaj dalej

Cytując klasyka „i zaczyna się i zaczyna się”. I się zaczęło. Już nie przekręcone przebiegi, nie powypadkowe samochody będą zalewać polski rynek aut używanych. W Katowicach na sprzedaż pojawiła się – jak czytamy w tytule aukcji – Skoda Octavia „piękny kolor, stan perfekcyjny”. Auto sprowadzone miesiąc temu ze Szwajcarii. Wiecie już o co chodzi, prawda?

Skoda Octavia po powodzi

podatek-skoda-octavia-rs
Zdjęcie poglądowe

Nie musimy nikomu przypominać, jak początek lipca wyglądał w sąsiednich Niemczech, Belgii czy Szwajcarii właśnie. Fala powodzi nawiedziła Europę, a my wiedzieliśmy, że prędzej czy później popowodziowe samochody zaczną pojawiać się w Polsce. Ta Skoda Octavia jest idealnym tego przykładem. 

Samochód pojawił się na portalu bez-wypadkowe.net, gdzie autorzy zauważają, że na aukcji w Szwajcarii Skoda była opisana jako „powódź” z uszkodzonym układem elektrycznym. Samochód trafił na tamtejszą aukcję 29 czerwca 2021 roku. 

Skoda trzeciej generacji została po raz pierwszy zarejestrowana 30 grudnia 2016 roku i od tego czasu jej silnik 1.4 TSI nakręcił 77 230 kilometrów. Ale nie przebieg jest tutaj największym problem, a powódź właśnie. 

powodz samochod woda

Bądźcie czujni!

W Polsce samochód „wygląda” już zupełnie inaczej, choć aukcja została jest już oczywiście w koszu. „Piękna Skoda Octavia w rewelacyjnym, niebieskim kolorze (metalik). Sprowadzona miesiąc temu ze Szwajcarii. Stan perfekcyjny. Rok produkcji 2017”. 

Jak zauważają komentujący, powódź nie jest jeszcze wyrokiem dla samochodu. Nawet popowodziowe auta można odratować i mogą one posłużyć jeszcze przez długie lata. Problemem są rzecz jasna nieuczciwi handlarze, którzy za wszelką cenę próbują ukryć ten fakt. 

skoda-octavia-popowodziowa-szwajcaria

Jeśli więc nosicie się z zamiarem zakupu używanego, sprowadzonego samochodu, bądźcie jeszcze bardziej czujni niż zwykle. Za żadne skarby nie kupujcie samochodu bez wcześniejszego sprawdzenia jego historii. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News