Rosyjski producent rakiet stworzył swojego pierwszego SUV-a. Ma potężne liczby i będzie bardzo tani! [ZDJĘCIA]

Rosyjski producent rakiet stworzył swojego pierwszego SUV-a. Ma potężne liczby i będzie bardzo tani! [ZDJĘCIA]

almaz-antey-e-neva-suv-2

Podaj dalej

Rosyjski producent rakiet wypuścił swój pierwszy samochód, który będzie rozwijać… 435 koni mechanicznych. Branża motoryzacyjna, dawniej zarezerwowana tylko dla „klasycznych” producentów, wita nowych graczy specjalizujących się w różnych dziedzinach. 

Nowy SUV z niesamowitymi liczbami

Rosyjska firma zbrojeniowa Almaz-Antey planuje produkcję elektrycznego SUV-a. Obrazy zostały już nawet zgłoszone do Federalnej Służby Własności Intelektualnej i pojawiły się już w internecie. 

almaz-antey-e-neva-suv-2

Liczba pojazdów elektrycznych wzrasta, a to będzie skutkowało kolejnymi producentami dołączającymi do zabawy. Rosjanie specjalizują się w sprzedaży samochodów w dobrym budżecie, więc możemy spodziewać się, że również w tym przypadku będzie podobnie. 

Model oparty jest na platformie NEVA składającej się z dwóch silników elektrycznych. Rozwijają łączną moc 320 kW, czyli 435 KM. Silniki te są połączone z akumulatorem o pojemności 90 kWh, co powinno pozwolić temu SUV-owi zaoferować zasięg około 400 km. Ta architektura jest również zdolna do przyjmowania silnika spalinowego w połączeniu z elektrycznym. Oznacza to, że nie można wykluczyć także pojawienia się hybrydy typu plug-in. 

almaz-antey-e-neva-suv-2

Duży, szybki i praktyczny

Gdy zdjęcia pojawiły się w internecie, rosyjski producent rakiet podał więcej szczegółów na temat swojego pierwszego pojazdu. Zamieścił nawet zdjęcia, a wszystko wskazuje na to, że model otrzyma nazwę ENEVA. 

Na zdjęciach widzimy wnętrze rosyjskiego samochodu z dwoma ekranami i nastrojowym oświetleniem. 

almaz-antey-e-neva-suv-2

Almaz-Antey podał również wymiary, które plasują tego SUV-a w kategorii kompaktowych crossoverów. SUV ma 4,5 metra długości i rozstaw osi około 3 metrów przy pojemności bagażnika 610 litrów. 

Producent specjalizujący się na polu wojskowym obiecuje sprint od 0 do 100 km/h w 2,7 sekundy i prędkość maksymalną 197 km/h. To jak na elektryczny SUV naprawdę niesamowite wartości. Data prezentacji nie jest jeszcze znana, ale samochód powinien pojawić się po 2022 roku. 

almaz-antey-e-neva-suv-2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News