Rewolucja w Google Maps! Nowa funkcja pozwoli ci oszczędzić dużo pieniędzy. Włączaj ją zawsze

Rewolucja w Google Maps! Nowa funkcja pozwoli ci oszczędzić dużo pieniędzy. Włączaj ją zawsze

Podaj dalej

Google Maps otrzyma zupełnie nową funkcję nawigacyjną, której cel nie może być prostszy. Aplikacja będzie generowała trasę podróży w ten sposób, aby zmniejszyć zużycie paliwa w twoim samochodzie! Jeśli zdarzało ci się jeździć bez włączania map, lepiej wyrób sobie ten nawyk. Możesz oszczędzić dużo pieniędzy. 

Zobacz na GeekBlog.pl: Mod do Microsoft Flight Simulator dodaje zablokowany Kanał Sueski

Rewolucja w Google Maps

google-maps-paliwo-spalanie

To technologia nowej generacji w najlepszym znaczeniu tego słowa. Google Maps, proponując trasę do miejsca docelowego, przyjrzy się szeregowi nowych czynników, takich jak nachylenie drogi, czy natężenie ruchu. 

Ten ostatni czynnik jest już oczywiście brany pod uwagę przy generowaniu tras, ale… Google Maps będzie miał teraz zupełnie nowy model. Ustalając trasę, aplikacja będzie chciała zmniejszyć twój ślad środowiskowy, a tym samym spalanie samochodu. 

Oszczędność na spalaniu paliwa

Google wyjaśnia, że nowe propozycje tras będą zoptymalizowane również pod kątem niższego zużycia paliwa. Google Maps na poważnie podchodzi do nowej aktualizacji, więc trasy proponowane dla kierowców mają być personalizowane pod osobiste preferencje każdego z nas. 

google-maps

Nie oznacza to jednak, że najszybsza trasa zniknie z aplikacji. Amerykański gigant twierdzi, że nawigacja przyjrzy się wszystkim znalezionym trasom, przeprowadzi szybkie porównanie i domyślnie wybierze tę o najniższym śladzie węglowym. O ile oczywiście ma w przybliżeniu taki sam czas podróży, jak najszybsza trasa. 

Bardziej eko

Google: – Jeśli czas podróży będzie podobny, aplikacja  wybierze trasę o najniższym śladzie węglowym. W przypadku, gdy trasa przyjazna dla środowiska znacznie zwiększy twój szacowany czas podróży, umożliwimy ci porównanie wpływu CO2 między trasami, abyś mógł sam dokonać wyboru.

Dobra wiadomość jest taka, że nowe ustawienia nie są dla ciebie narzucone z góry. W Google Maps wciąż będzie dostępna opcja dostosowania sposobu generowania tras. Jeśli nadal chcesz korzystać z najszybszej trasy i nie interesuje cię trasa ekonomiczna, możesz zmienić to na ekranie ustawień. 

Nowa funkcja nosi nazwę tras przyjaznych dla środowiska i ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News