Red Bull Racing rozpoczął sprzedaż domowych symulatorów F1. Kosztuje więcej niż twoje mieszkanie

Red Bull Racing rozpoczął sprzedaż domowych symulatorów F1. Kosztuje więcej niż twoje mieszkanie

red-bull-f1-symulator

Podaj dalej

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z sim racingiem, prawdopodobnie masz kilka monitorów i niedrogie koło podparte na desce do prasowania. Jeśli jednak chcesz ulepszyć swój zestaw, Red Bull Racing rozpoczął właśnie sprzedaż swoich symulatorów F1. Ich cena jest jednak mocno zaporowa. 

Symulator F1 w twoim domu

red-bull-f1-symulator

Mistrzowie świata oferują symulator wyścigów wbudowany w karoserię show cara F1 Red Bull RB18. Symulatory sprzedawane są przez F1 Authentics, a monokok produkowany jest przez Memento Exclusives przy użyciu tych samych procesów, co przy budowie oryginalnych samochodów F1. Nie jest do końca jasne, co to oznacza, ale świetnie wyglądająca konstrukcja kończy się tuż za wlotem powietrza nad głową. Firma posiada w sprzedaży również pełnowymiarowe samochody pokazowe. 

Rig wyposażony jest w duży zakrzywiony monitor zamontowany tuż przed kokpitem, a także zestaw głośników. Dostępna jest też kierownica Mayaris Racing Formula Wheel ze sprzężeniem zwrotnym, łopatkami i mechanizmem szybkiego zwalniania. Dopasowana jest do podstawy kierownicy Simcube 2 Pro. To około 23 000 zł za sam zestaw, zanim przejdziemy do pedałów Heusinkveld Ultamite +. 

red-bull-f1-symulator

Symulator działa na komputerze PC firmy OCUK z wyposażeniem przystosowanym do gier. Z opisu dowiadujemy się, że zestaw może być oczywiście podłączony do sieci, aby umożliwić rywalizację wieloosobową.

Cena jest kosmiczna

red-bull-f1-symulator

Symulatory dostępne są w dwóch wersjach: prostszej Race Edition oraz Champions Ediiton. Ten ostatni dostarczany jest w komplecie z pełnym nosem i przednim skrzydłem. Rigi kosztują odpowiednio 396 000 zł i 530 000 zł. Z wyłączeniem kosztów przesyłki. Każdy z nich może być wyposażony w barwy tematyczne dla jednego z kierowców zespołu: Maxa Verstappena lub Sergio Pereza. 

Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner: – Prowadzenie samochodu F1 to coś, o czym większość z nas może tylko pomarzyć. Ale ten symulator jest bliski rzeczywistości. 

red-bull-f1-symulator

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News