Przestronne kombi z dobrym silnikiem 1.4 za jedyne 18 tys. złotych! O ten samochód będą się bić [ZDJĘCIA]

Samochody typu kombi cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kierowców, jednak producenci niechętnie oferują je w swoich portfolio. I choć mogłoby się wydawać, że oryginalna Skoda Fabia jest samochodem, który dawno umarł, można się mocno zdziwić. Ten samochód ma niemal zerowy przebieg, przestronne nadwozie typu kombi i kuszącą cenę. 

kombi-za-18-tys-skoda-fabia
Podaj dalej

Kombi za takie pieniądze? Jest jak nowe!

kombi-za-18-tys-skoda-fabia

Oryginalna Fabia była dla czeskiego producenta samochodem przełomowym. Hatchback miał pokazać, że sukces pierwszej Octavii nie był przypadkowy i markę stać na jej poziom również w mniejszym, tańszym aucie. Dlatego w Skodzie nie chcieli pozostawić niczego przypadkowi i stworzyli dopracowany samochód, który przewyższał standardy swojej klasy. 

Oczywiście, powiecie że samochód ten nie wygląda specjalnie porywająco. I macie pełną rację – jego wygląd jest zbyt prosty, zwłaszcza w niektórych tańszych wersjach. Ale nawet to nie przeszkodziło mu osiągnąć wielkiego sukcesu. Roczna sprzedaż w Europie poszybowała szybko do 200 000 egzemplarzy, co utwierdziło ludzi, że jest to mały samochód, którego wcale nie trzeba używać jak… małego samochodu. 

kombi-za-18-tys-skoda-fabia

Widzieliśmy już Fabie z ponad milionowymi przebiegami. A kolejne generacje nie były już tak solidne, ani przyjemne w prowadzeniu. Obecna, czwarta wersja dopiero wchodzi na polskie drogi, jednak ze względu na swoje ceny nigdy nie będzie uniwersalnym samochodem. 

Przyszły klasyk? Raczej nie

kombi-za-18-tys-skoda-fabia

Wydawać by się mogło, że samochód wyprodukowany przed 2006 rokiem nie będzie już dostępny w tak fantastycznym stanie. A nawet jeśli, to będzie kosztował duże pieniądze, jako współczesny relikt przeszłości. Ale tak nie jest. 

W tej chwili w Niemczech można kupić trzy sztuki z przebiegiem około 30 000 kilometrów – to prawie nic, jak na 17 lat eksploatacji. Jeśli pogodzisz się z nieco większym przebiegiem, wybór będzie dużo większy. Na poniższych zdjęciach skupiamy się jednak na kombi, które było najbardziej atrakcyjnym z wszystkim wersji Fabii I. 

https://wrc.net.pl/is-mandat-5000-zl-za-predkosc-juz-za-kilka-dni-polscy-kierowcy-maja-dosyc

kombi-za-18-tys-skoda-fabia

Ten konkretny egzemplarz ma solidną specyfikację – klimę, dwa komplety aluminiowych felg i przede wszystkim dobry silnik 1.4 16V o mocy 75 KM. Pozostałe dwa dostępne w Niemczech samochody mają 1.4 z 16 zaworami pod maską, które naprawę było bardzo wygodne. 

Mały przebieg, świetny serwis

Wracając jednak do kombi ze zdjęć – pierwszy właściciel jeździł nim bardzo regularnie na przeglądy serwisowe i techniczne. Auto ma dobrze udokumentowany przebieg od pierwszego dnia do dziś. Najwyżej 3000 km rocznie. Mimo pierwszej rejestracji w 2004 roku, samochód przejechał tylko nieco ponad 31 000 km. 

kombi-za-18-tys-skoda-fabia

Biorąc pod uwagę, że ostatni serwis miał miejsce w sierpniu 2021 roku, do tego dostaniemy dwa komplety opon, a nawet prawie pełnym bakiem, może być to samochód bez żadnych inwestycji. Skoda Fabia kombi kosztuje zaledwie 3990 euro, czyli nieco ponad 18 000 zł. Pozostałe dwie sztuki z jeszcze mniejszymi przebiegami nie są dużo droższe. Biorąc pod uwagę, ile kosztuje nowa Fabia (niedostępna w kombi), to może być okazja życia. 

kombi-za-18-tys-skoda-fabia

Przeczytaj również