Prawie 20-letnie BMW M5 trafiło na aukcję za kosmiczną sumę! To zaledwie 1 z 8 takich egzemplarzy

Prawie 20-letnie BMW M5 trafiło na aukcję za kosmiczną sumę! To zaledwie 1 z 8 takich egzemplarzy

Podaj dalej

BMW M5 z 2001 roku pomalowane w rzadkim odcieniu Royal Red trafiło na sprzedaż. Generacja E39 jest prawdopodobnie najbardziej ponadczasowym projektem spośród wszystkich M5, a ten egzemplarz pokazuje, że model ten zaczyna osiągać bardzo wysoką cenę. 

Samochód trafił na sprzedaż w amerykańskim stanie Waszyngton, a jego cena wywoławcza wynosi 59 950 dolarów (226 tys. złotych). Co więcej, ten konkretny egzemplarz przejechał zaledwie 32 574 kilometry. To stosunkowo niewielki wynik jak na pojazd w tym wieku, prawda?

BMW-E39-M5-8-1

To jeden z ośmiu

Tak, to połączenie kolorystyczne, czerwony lakier Royal Ode i czarne wnętrze było bardzo rzadkie. Mówi się, że wyprodukowanych zostało tylko osiem M5 w takiej konfiguracji. 

Za sprzedaż tego samochodu odpowiedzialny jest komis Park Place Ltd, który oświadczył, że samochód od nowości miał tylko jednego właściciela. Został wyposażony we wloty powietrza z włókna węglowego, wydech ze stali nierdzewnej i ochronną folię z przodu. 

BMW-E39-M5-4-1

Samochód ma także bardzo bogate wyposażenie opcjonalne, takie jak elementy ozdobne z drewna orzechowego Burl, elektrycznie sterowaną osłonę tylnej szyby, czy metaliczny lakier.

Świetny egzemplarz BMW M5

Mimo swojego wieku, samochód opuścił fabrykę z wieloma luksusowymi przedmiotami na pokładzie. Samochód ma na przykład reflektory ksenonowe, światła do jazdy dziennej, podgrzewane lusterka boczne. Są też wycieraczki z czujnikiem deszczu i podgrzewane fotele z 16-kierunkową regulacją. 

BMW-E39-M5-4-1

Lakier wygląda na bardzo zadbany i dokładnie tak samo jest z wnętrzem BMW. W rzeczywistości, z wyjątkiem niektórych zagnieceń na skórzanych siedzeniach, kabina wygląda tak, jakby została zbudowana wczoraj. 

Pod maską BMW E39 M5 pracuje fantastyczny 5-litrowy wolnossący silnik V8 o mocy 384 KM i momencie obrotowym 500 Nm. Co lepsze, moc przenoszona jest na tylne koła za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni biegów. 

BMW-E39-M5-4-1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News