Najbogatsi pracownicy wypożyczalni Hertz otrzymali BARDZO grube premie tuż przed ogłoszeniem bankructwa

Najbogatsi pracownicy wypożyczalni Hertz otrzymali BARDZO grube premie tuż przed ogłoszeniem bankructwa

Podaj dalej

W zeszłym tygodniu firma Hertz złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Popularna wypożyczalnia samochodów funkcjonująca na całym świecie od kilku miesięcy przynosiła ogromne straty związane z pandemią koronawirusa. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ujawniła jednak, że setki osób otrzymało wysokie premie w ostatniej chwili. 

Premie dla kluczowych pracowników

Hertz

W dokumencie Hertz twierdzi, że 19 maja podpisał kluczowe umowy dotyczące wypłacenia premii kluczowym pracownikom. Chodzi dokładnie o 340 osób, a pieniądze zostały wypłacone zaledwie trzy dni przed ogłoszeniem upadłości. 

Firma wypłaciła w sumie premie o wysokości około 16,2 milionów dolarów (65,5 mln zł). Jak tłumaczy Hertz, pieniądze były przeznaczone dla „szerokiej bazy kluczowych pracowników na stopniu dyrektorskim i wyższym”. 

Hertz

Gruba kasa dla grubych ryb

Hertz twierdzi, że otrzymał pieniądze w uznaniu finansowej niepewności firmy z powodu pandemii koronawirusa. Przyczyniła się do tego również dodatkowa praca wykonana w wyniku redukcji tysięcy miejsc pracy. A także utrata udziału w zwykłym planie premiowym firmy oraz pragnienie, aby pracownicy pozostali z firmą w trudnych czasach. 

Jak donosi agencja Reuters, premie wypłacono natychmiast, a niektórzy menedżerowie zarobili setki tysięcy dolarów. W szczególności prezes i dyrektor generalny Hertz, Paul Stone, otrzymał równo 700 000 dolarów (2,8 mln zł). Dyrektor finansowy Jamere Jackson otrzymał 600 000 dolarów (2,4 mln zł), natomiast Jodi Allen, dyrektor ds. marketingu otrzymała premię w wysokości 189 633 dolarów (767 550 tys. zł). 

Hertz

Co dalej z Hertz?

Oprócz ujawnienia, że bogaci wciąż się bogacą, w dokumentach Hertza zauważono, że mimo bankructwa firma nie straci leasingu na swoją flotę. Nie będzie musiała jej likwidować w celu spłaty długów. Hertz będzie mógł „nadal wykorzystywać bieżącą flotę pojazdów w swoich działaniach i zachować kontrolę nad dysponowaniem tymi pojazdami, z zastrzeżeniem odpowiednich przepisów kodeksu upadłościowego”. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News