Potężna eksplozja samochodu elektrycznego podczas ładowania. O włos od tragedii!

Potężna eksplozja samochodu elektrycznego podczas ładowania. O włos od tragedii!

Podaj dalej

Ta próba naładowania elektrycznego samochodu nie skończyła się dobrze. Potężna eksplozja została spowodowana problemem z akumulatorem podczas ładowania. Do zdarzenia doszło w Chinach, a głównym bohaterem całej akcji jest samochód elektryczny niezidentyfikowanej marki. 

eksplozja-samochód-elektryczny-ładowanie-pożar

Potężna eksplozja

Wszystko skończyło się potężną eksplozją, która wysadziła w powietrze drzwi samochodu. Zdarzenie to miało miejsce 20 sierpnia w chińskim Sanming. 

Samochód najpierw się zapalił (podczas ładowania wydobywał się dym), prawdopodobnie dlatego, że podczas ładowania wystąpił problem z akumulatorem. 

Gdy na miejscu pojawiła się straż pożarna, strażacy podjęli próbę ugaszenia pożaru wodą. Wtedy samochód dosłownie eksplodował. 

eksplozja-samochód-elektryczny-ładowanie-pożar

Szczęście w nieszczęściu

Nie znamy szczegółów zdarzenia, ale według krótkich doniesień medialnych nikt nie został ranny. To świetna informacja, biorąc pod uwagę m. in. latające drzwi. W momencie wybuchu zaledwie pięć miejsc parkingowych od samochodu szli ludzie. 

Samochody elektryczne są wciąż nowością – ich udział w globalnym rynku to zaledwie kilka procent. Takie filmy są jednak rzadkością, bowiem elektryki są znacznie bezpieczniejsze od benzyniaków czy Diesli (pod względem pożarów i eksplozji). 

Zobaczcie jednak, co może wydarzyć się w najgorszym przypadku.

Co za popis umiejętności! Golfista próbuje uderzyć piłeczką przez sam środek Ferrari LaFerrari Aperta

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News