Poszedł posprzątać garaż po babci, której nawet nie znał. W środku znalazł niesamowite Lamborghini [ZDJĘCIA]

Poszedł posprzątać garaż po babci, której nawet nie znał. W środku znalazł niesamowite Lamborghini [ZDJĘCIA]

lamborghini-countach-po-babci

Podaj dalej

W życiu to jednak trzeba mieć trochę szczęścia… Ten gość poszedł posprzątać garaż zmarłej babci, a w środku odkrył zapuszczone Lamborghini Countach. Szanse, że komuś z nas przydarzy się taka historia są mniejsze, niż wygranie w Lotto. 

Niesamowite Lamborghini w garażu babci

lamborghini-countach-po-babci

Lamborghini Countach niedawno doczekało się swojej nowoczesnej interpretacji. Z tego względu ostatnio było o tym modelu bardzo głośno. Klasyczny samochód sprzed 50 lat zainspirował włoską firmę do stworzenia nowoczesnego auta na jego bazie. Wszystkie 112 egzemplarzy, które Lamborghini wyprodukuje, zostały już sprzedane. 

Ale to oryginalne Lamborghini Countach pozostaje dla wielu miłośników marki prawdziwym obiektem pożądania. I to mimo faktu, że tak naprawdę było mniej „rzadkie” od nowoczesnego. Ponad 50 lat temu włoska firma stworzyła ponad 2000 Countachów, co i tak sprawia, że zobaczenie dziś jednego na żywo jest niemal niemożliwe. A co dopiero znalezienie takiego w garażu! 

lamborghini-countach-po-babci

Ta niezwykła historia pochodzi sprzed trzech lat, ale ze względu na niedawną premierę Countacha, jest warta przypomnienia. Wyobraź sobie tylko… Idziesz do domu członków rodziny, których nigdy nie poznałeś, a dziś już nie żyją. Otwierasz ich garaż i znajdujesz… Lamborghini Countach z 1981 roku, zbierający kurz. 

Ferrari też fajne

Jeśli przyjrzysz się dokładnie poniższym zdjęciom, obok głównego bohatera stoi też Ferrari 308, jeden z najsłynniejszych samochodów wyprodukowanych przez markę z Maranello w latach 80. 

lamborghini-countach-po-babci

A jak do tego doszło? Wydaje się, że poprzedni właściciele samochodów mieli firmę specjalizującą się w kupnie i odsprzedaży samochodów sportowych. Jednak Lamborghini nigdy nie zostało uruchomione i z niejasnego powodu związanego z problemami z ubezpieczeniem, nie udało się go naprawić. Prawdopodobnie w tamtym czasie koszty były zbyt wysokie. 

Jeśli popatrzymy na zdjęcia Lambo, dobry detailing i remont powinny wystarczyć, aby Countach wrócił do życia. Jednak mimo iż historia ta ma już 3 lata, wciąż nie wiemy, co stało się z klasycznym Countachem. Został sprzedany, odrestaurowany czy zniszczony? 

lamborghini-countach-po-babci

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News