Pojedynek super sedanów! Ponad 600-konne BMW M5 Competition kontra Mercedes-AMG E63 S

Pojedynek super sedanów! Ponad 600-konne BMW M5 Competition kontra Mercedes-AMG E63 S

bmw vs mercedes

Podaj dalej

Mercedes i BMW to dwaj odwieczni niemieccy rywale, którzy nie złożą broni aż do końca świata. Najlepszymi przykładami nowoczesnych sportowych sedanów są co prawda BMW M3 i Mercedes-AMG C63, jednak rywalizacja między ich większym rodzeństwem jest równie ekscytująca. 

bmw vs mercedes

Ponad 1200 koni mechanicznych na starcie

BMW M5 i Mercedes-AMG E63 są potężnymi, rodzinnymi sedanami. Tym bardziej w specyfikacji Competition i S. Serwis Full Throttle World postanowił sprawdzić w wyścigu drag race, który z nich jest szybszy na prostej. 

Mercedes skrywa pod maską podwójnie doładowany, 4-litrowy silnik V8, który generuje 620 KM i dysponuje momentem 850 Nm. M5 ma nieco większy, 4,4-litrowy motor V8, również podwójnie doładowany. W bawarce kierowca dysponuje mocą 630 KM i momentem obrotowym 750 Nm. BMW jest więc nie tylko mocniejsze, ale także lżejsze o 15 kilogramów od Mercedesa. 

mercedes vs bmw

BMW vs Mercedes

Pierwszy wyścig rozpoczyna się od startu zatrzymanego. Wydaje się, że kierowca Mercedesa nieco spowolnił start. Szybko został za BMW, a potem nie mógł nadrobić strat, przekraczając linię mety o kilka długości samochodu za BMW. Drugi wyścig rozpoczyna się ze startu lotnego przy prędkości 50 km/h. Tym razem to Mercedes odjeżdża jako pierwszy, jednak BMW szybko odrabia straty. 

Mercedes rozpędził się do 100 km/h w 3,25 sekundy, podczas gdy BMW potrzebowało do osiągnięcia tego celu zaledwie 2,94 sekundy. To naprawdę imponujące jak na tak dużego, luksusowego sedana. Czasy na ćwierć mili pokazują podobne różnice. BMW pokonało dystans w 10,76 sekundy, a Mercedes w 11,2 sekundy. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News