Pojedynek najszybszych SUV-ów na świecie. Czy Lamborghini Urus wygra z BMW X6 M i Jeepem GC Trackhawk?

Pojedynek najszybszych SUV-ów na świecie. Czy Lamborghini Urus wygra z BMW X6 M i Jeepem GC Trackhawk?

SUV Lamborghini BMW Jeep

Podaj dalej

Gdyby pieniądze nie grały roli, twoim pierwszym wyborem byłby Lamborghini Urus, Jeep Grand Cherokee Trackhawk czy BMW X6 M? Cóż… Nie oszukujmy się, ale nikt z nas nie mógłby się oprzeć magii Lambo. Nawet, jeśli mówimy o nadwoziu SUV. 

SUV Lamborghini Urus

Czy wściekły byk pokona konkurencję?

To pytanie jest już nieco trudniejsze, od pierwsze. Poniższy film pokazuje, że wszystkie trzy SUVy są wyjątkowo dobrze dopasowane jeśli chodzi o jazdę w linii prostej. 

Klip rozpoczyna się od pokazania dwóch wyścigów ze startu lotnego. W obu przypadkach Jeep powolutku buduje swoją przewagę. Nie może to być niespodzianka, bowiem ma największą moc. Pod jego maską pracuje 707-konny 6,2-litrowy Hellcat V8. 

SUV Jeep Grand Cherokee TRackkawh

Następnie przechodzimy do wyścigów, w których SUV-y mierzą się ze startu zatrzymanego. Pierwsze dwa starcia Lamborghini Urusa i BMW X6 M są bardzo zacięte, jednak mimo deficytu mocy to BMW okazuje się szybsze. Tym razem możemy już mówić o niespodziance, bowiem bawarski SUV z 4,4-litrowym podwójnie turbodoładowanym V8 zapewnia „tylko” 592 KM, czyli znacznie mniej niż 641 KM Urusa. 

SUV BMW X6 M

Ostatni wyścig odbywa się między Jeepem Grand Cherokee Trackhawk a BMW X6 M. Czy beemka wygra z Jeepem tak samo, jak zrobiła to z Lambo? Przekonajcie się sami!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News