Po jaką cholerę cofać licznik w... miejskim autobusie? Inspektorzy ITD musieli wezwać na miejsce policję

Inspektorzy śląskiej ITD byli w sporym szoku, gdy odkryli nieprawidłowości we wskazaniach miejskiego autobusu. Licznik pokazywał błędną wartość.

Po jaką cholerę cofać licznik w… miejskim autobusie? Inspektorzy ITD musieli wezwać na miejsce policję
Podaj dalej

Rutynowa kontrola autobusu miejskiego musiała zakończyć się interwencją policji. Wszystko za sprawą podejrzenia zmiany wskazań licznika. Skontrolowany przez ITD autobus na dworcu w Będzinie wskazywał o 1800 km mniej, niż przebieg odnotowany podczas ostatniego badania technicznego pojazdu. 

Kierowca autobusu okazał ITD potwierdzenie przeglądu technicznego, który po raz ostatni został wykonany w grudniu 2019 roku. Kontrolerzy porównali wpisy w tym dokumencie z aktualnym przebiegiem, który nie zgadzał się na okrągłe 1800 km. Kierowca nie potrafił wyjaśnić powstałej rozbieżności – codziennie jeździ innymi autobusami. 

Przyznał tylko, że zauważył, że licznik w kontrolowanym pojeździe nie działa i nie nalicza przejechanych kilometrów. Wykonana na miejscu próba jazdy potwierdziła usterkę drogomierza. 

Słoik w BMW pędził 240 km/h śląskim odcinkiem autostrady A1. Musiał się grubo tłumaczyć przed grupą SPEED

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego autobusu. Wpływ na taką decyzję miało stwierdzenie niesprawnego licznika przebiegu kilometrów oraz ujawnione braki w oświetleniu pojazdu. Na miejsce wezwano policjantów w związku z podejrzeniem cofnięcia wskazań drogomierza.

Przeczytaj również