Pierwsza kobieta w F1! Zasiądzie obok Sebastiana Vettela, czy George'a Russella ...

Już w najbliższy weekend od Grand Prix Bahrajnu rozpocznie się nowy sezon F1. Tegoroczna kampania zapowiada się wyjątkowo emocjonująco, a eksperci wskazują, że walka o mistrzowski tytuł między ekipami Mercedesa i Red Bulla powinna być bardziej zacięta niż kiedykolwiek wcześniej. Dziś doszło także do ciekawych roszad w obsadzie kierowców. 

F1 2020
Podaj dalej

Pierwsza kobieta w F1 w… zupełnie nowej roli

Max Verstappen Red Bull Racing F1 GP Abu Zabi

Kierowca zespołu Williams F1, George Russell, został nowym dyrektorem Stowarzyszenia Kierowców Grand Prix (GPDA), po odejściu Romaina Grosjeana. Brytyjczyk będzie współpracował z innym dyrektorem, Sebastianem Vettelem i prezesem, Alexem Wurzem. 

Stowarzyszenie to reprezentuje interesy wszystkich kierowców F1 znajdujących się w stawce. Mówiąc o przejęciu odpowiedzialności, Russel powiedział, że jest dumny z wiary, którą obdarzyli go jego koledzy. 

George Russell:To zaszczyt i przywilej być mianowanym dyrektorem GPDA. Doceniam wsparcie moich kolegów kierowców, którzy powierzyli mi tę rolę. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Przez sześć dekad istnienia GPDA była integralną częścią wspierania i kształtowania bezpieczeństwa F1 dla sportu i naszych fanów.

George russell bolid

Grosjean do Indy Car, Russell do GPDA

Grosjean przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora GPDA, jednak po opuszczeniu F1 zrezygnował z tej roli. Teraz rozpocznie swoją nową karierę w Indy Car, ale pozostanie doradcą do 2021 roku. Ma to pomóc zakończyć trwające prace nad bezpieczeństwem.

Co ciekawe, GPDA wyznaczyła również pierwszego dyrektora niebędącego kierowcą. To pełniąca funkcję radcy prawnego Anastasia Fowle, która została wyznaczona do pomocy w biznesie i szeroko pojętej aktywności stowarzyszenia. 

Po kilku latach pracy z Alexem, Sebastianem i Romainem jestem dumna, że oni i ich koledzy nominowali mnie na pierwsze stanowisko kierowców spoza F1 – powiedziała. – Mam ogromną pasję dla tego sportu i przemysłu. To dla mnie zaszczyt, że mogę wspierać GPDA w jej staraniach – dodała. 

Przeczytaj również