Peugeot tym ruchem dosłownie roznosi konkurencję w pył! Populacja fanów marki rośnie

Francuski producent przedstawił bardzo ambitny plan na przyszłość. Peugeot koncentruje się na sportowym charakterze swoich samochodów, aby odświeżyć tamę i zaliczyć udany debiut w nowym krajobrazie „Stellantis”. Konkurencja może już drżeć o swoje wyniki sprzedażowe. 

peugeot-508-sw-pse-2020
Podaj dalej

Peugeot – WOW!

peugeot-508-sw-pse-2020-2

Peugeot koncentruje się na sportowym charakterze i zgodnie z niedawnymi wypowiedziami prezesa francuskiej firmy, Jeana-Philipe, firma zaoferuje sportową wersję dla każdego ze swoich modeli! 

Pierwszym modelem z gamy sportowych będzie zapowiedziany wcześniej 508 PSE (Peugeot Sport Engineered), który pojawi się w salonach już we wrześniu. Dostępny zarówno w wersji sedan jak i kombi samochód będzie najpotężniejszym w historii marki. Łącznie z hybrydowym układem napędowym typu plug-in samochód będzie rozwijał moc 360 KM i dysponował 520 Nm momentu obrotowego. 

https://wrc.net.pl/is-zignorowal-najprostsze-oznaki-ze-cos-jest-nie-tak-po-miesiacu-jego-olej-silnikowy-wylewal-sie-jak-maslo-wideo

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h szacowane jest na 5,2 sekundy. Model 508 PSE wyposażony będzie w automatyczną skrzynię biegów EAT8. Zgodnie z cyklem WLTP zasięg czysto elektryczny wyniesie 42 kilometry. Ale ceny jeszcze nie poznaliśmy.

peugeot-508-sw-pse-2020-3

Wiadomość o sportowym przełomie Peugeota pojawiła się kilka tygodni po oficjalnym porozumieniu między Grupą PSA a FCA. To z kolei doprowadziło do narodzin czwartego światowego giganta. Peugeot jest jedną z 20 marek sojuszu Stellantis i coraz częściej mówi się o jej powrocie na rynek północnoamerykański. 

Nowy hot hatch 308 PSE powinien zostać zaprezentowany już wkrótce. Tym samym zastąpi obecny model znajdujący się w sprzedaży od 2015 roku. Wersja GTi o mocy 262 KM zostanie zastąpiona „PSE”. Jednakże szczegóły dotyczące mocy nowego hot hatcha nie są jeszcze znane. 

peugeot-508-sw-pse-2020-4

Peugeot z pewnością rzuci więc wyzwanie swoim konkurentom. A wśród nich możemy wymienić też Volkswagena Gofla GTI, Hyundaia i30 N, Renault Megane RS, czy Forda Focusa ST. Tym samym w czasach, w których BMW wycofuje się z produkcji sportowych samochodów, takie informacje cieszą jeszcze bardziej! 

Kierowco, nie daj się nabrać! Ten „zepsuty” Peugeot 508 to maszynka do naciągania na pieniądze. „To zwykłe bandyctwo”

Przeczytaj również