Oto nowa Alfa Romeo Giulia Sportwagon!!! Niemieckie kombi mogą się schować do szafy [ZDJĘCIA]

Oto nowa Alfa Romeo Giulia Sportwagon!!! Niemieckie kombi mogą się schować do szafy [ZDJĘCIA]

alfa-romeo-kombi-giulia

Podaj dalej

Mówimy po stokroć tak temu kombi Alfa Romeo Giulia! Przy nim wszystkie niemieckie kombi mogłyby schować się do szafy. Pięknie jest marzyć, prawda? Pod jego maską znajduje się oczywiście 2,9-litrowy silnik V6 o mocy 510 KM. Jest tylko jedno ale…

Ta Alfa Romeo jest po prostu piękna!

alfa-romeo-kombi-giulia

Ten samochód nigdy nie powstanie. Alfa Romeo skupia się na modelach, które zdecydowanie lepiej odpowiadają na zapotrzebowanie rynku. Mowa m. in. o SUV-ie Tonale, który ma działać na oczy i duszę fanów włoskiej motoryzacji. 

O co więc ten cały raban? Sugar Design to jeden z utalentowanych ilustratorów, których nie brakuje obecnie w internecie. Na jego koncie na Instagramie pojawia się niezliczona liczba renderów. Tym razem swojej nowej iteracji doczekała się Alfa Romeo Giulia.

alfa-romeo-kombi-giulia

W przypadku tych ilustracji 3D firma Sugar Design oparła się o model Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. To najmocniejsza wersja na jaką możemy sobie tylko pozwolić. Pod jej maską znajduje się potężny 2,9-litrowy silnik V6 o mocy 510 KM. Nadwozie stało obniżone, a felgi przewymiarowane, aby uzyskać jeszcze bardziej agresywny wygląd. 

BMW M3 Touring świetnym rywalem

Nadwozie typu kombi nadaje mu pewnego uroku i jesteśmy przekonani, że byłaby to świetna alternatywa i konkurencja dla BMW M3 Touring. Niemieckie kombi, które wkrótce pojawi się na rynku, będzie pierwszym w historii tego typu nadwoziem spod znaku „M”. 

alfa-romeo-kombi-giulia

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby Alfa Romeo zdecydowała się na podobny ruch. Zwłaszcza, że przyszłość samej Giulii w sedanie nie jest aż tak pewna. Auto jest w sprzedaży od 5 lat, a od połączenia FCA i PSA i powstania grupy Stellantis, nie wiadomo jakie będą dalsze losy pięknej włoszki. 

Alfa Romeo, wspólnie z DS i Lancią, jest pozycjonowana jako producent premium w szeregach Stellantis. Modele będą opracowywane wspólnie, ale wyników tej pracy nie ujrzymy wcześniej niż przed 2024 rokiem. Nie zapominajmy też, że oprócz Tonale, w opracowaniu jest jeszcze kolejny crossover – Brennero. A potem już elektryki!

alfa-romeo-kombi-giulia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News