Ostatnie BMW z V12 na sprzedaż. To mokry sen każdego fana motoryzacji ... Cena jest okazyjna! [GALERIA]

To BMW było absolutnym topem w ofercie bawarskiego producenta w połowie lat 90. i do dziś wygląda naprawdę nietuzinkowo. Znaleźć ten egzemplarz w dobrym stanie graniczy z cudem, jednak ten konkretny samochód wydaje się spełniać wszystkie wymagania. Potężne V12 w okazyjnej cenie. 

Ostatnie BMW z V12 na sprzedaż. To mokry sen każdego fana motoryzacji … Cena jest okazyjna! [GALERIA]
Podaj dalej

Ostatnie BMW z V12 i manualem

ostatnie-bmw-z-silnikiem-v12-manual-2

BMW Serii 8 Coupe nie jest produkowane już od bardzo długiego czasu, a samochód w specyfikacji 850 CSi z 12-cylindrowym silnikiem i manualną skrzynią biegów został wyprodukowany w zaledwie 1500 egzemplarzach. Jeden z nich może być twój. 

850 CSi to najbliższy samochód do M8, które tak naprawdę nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pod maską kryje się zmodyfikowany przez Division M dwunastocylindrowy silnik S70B56 o pojemności 5,6 litra i mocy 381 KM. W przeciwieństwie do „standardowego” 850i ma o 55 KM więcej, zmodyfikowane zawieszenie, mniejszy prześwit, czy bardziej ostry układ kierowniczy. Ponadto, BMW wyposażyło go w zmodyfikowane zderzaki przednie i tylne, aby poprawić aerodynamikę. Z tyłu mamy z kolei okrągłe, a nie kwadratowe końcówki rur wydechowych. 

ostatnie-bmw-z-silnikiem-v12-manual-2

To BMW opuszczało fabrykę tylko z manualną szóstką. Europejska wersja 850 CSi miała też aktywną kinematykę tylnej osi. Hamulce i siedzenia były lepsze niż w zwykłym 850i, a tylny mechanizm różnicowy otrzymał specjalną chłodnicę. 

Full wypas, stan igła

ostatnie-bmw-z-silnikiem-v12-manual-2

W wyposażeniu tego egzemplarza znajduje się chyba wszystko, co było dostępne w 1993 roku. Mamy więc zdalnie sterowany centralny zamek, czujniki deszczu, radio z kasetami i zmieniarką CD, elektrycznie sterowany szyberdach, czy klimatyzacja. Jest też pełna historia serwisowa, a według zdjęć ten samochód wizualnie jest w idealnym stanie. BMW było zadbane od pierwszych dni, bowiem jego właścicielem był kolekcjoner, który dorzucił także specjalne felgi Alpina. 

ostatnie-bmw-z-silnikiem-v12-manual-2

BMW ma 91 000 km przebiegu, więc to wynik daleki od zera, ale też niespecjalnie wygórowany. Model 850 CSi został wyprodukowany w niewielu sztukach. Niemcy musieli zakończyć jego produkcję już w 1996 roku, bowiem silnik nie był w stanie spełnić nowych limitów emisji. To ostatnie BMW z silnikiem V12 i manualną skrzynią biegów, jakie możemy kupić. 

Ten egzemplarz może być twój za 92 500 euro (416 000 zł). Nie mamy wątpliwości, że z każdym rokiem jego cena będzie tylko rosła, więc możemy uznać ją za naprawdę dużą okazję. Jeśli masz wolne środki, może to dobry pomysł na ich ulokowanie?

ostatnie-bmw-z-silnikiem-v12-manual-2

ostatnie-bmw-z-silnikiem-v12-manual-2

ostatnie-bmw-z-silnikiem-v12-manual-2

ostatnie-bmw-z-silnikiem-v12-manual-2

Przeczytaj również