OMM Drive Super S Cup: Finałowa runda w gwiazdorskiej obsadzie. Dziennikarze TVN Turbo sprawdzą się w Mini

OMM Drive Super S Cup: Finałowa runda w gwiazdorskiej obsadzie. Dziennikarze TVN Turbo sprawdzą się w Mini

Podaj dalej

Drugi weekend października będzie stał pod znakiem finałowej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020. Na Torze Poznań odbędzie się 7. i 8. runda monomarkowego cyklu OMM Drive Super S Cup. Kto zdobędzie mistrzowski tytuł? Nie zabraknie również ciekawych nazwisk gościnnie startujących kierowców. 

Alejski faworytem

Po sześciu rundach sezonu 2020 największym faworytem do zdobycia tytułu Mistrza Polski jest Bartosz Alejski. Lider klasyfikacji OMM Drive Super S Cup co prawda nie dowiózł do mety zdobyczy punktowej w jednej z wrześniowych rund, jednak mimo to jego przewaga nad rywalami wydaje się być w miarę bezpieczna. 

Nic nie będzie jednak przesądzone aż do ostatniego wyścigu sezonu. Alejski ma na swoim koncie zgromadzone 134 punkty, natomiast drugi Tomasz Pawlaczyk traci do niego zaledwie 27 oczek. Wicelider OMM Drive Super S Cup przyspieszał z rundy na rundę i z całą pewnością tanio skóry nie sprzeda. 

OMM Drive Super S Cup (Tor Poznań)
fot. Grzegorz Kozera

Emocji nie zabraknie także w samochodzie Adriana Lewandowskiego, który wciąż ma szanse na tytuł wicemistrza Polski. Syn utytułowanego i znanego w świecie motorsportu Andrzeja Lewandowskiego zgromadził w swoim drugim sezonie startów 74 oczka. Zwycięzca jednego wyścigu traci zatem 33 punkty do Pawlaczyka. 

Tuż za Lewandowskim w generalce widnieje nazwisko Adama Dębickiego, który powalczy przynajmniej o tytuł drugiego wicemistrza Polski. Jego strata do trzeciego Adriana Lewandowskiego wynosi zaledwie 2 oczka. Czołową piątkę zamyka Jakub Kojder, dla którego sezon 2020 nie potoczył się do końca po jego myśli. 

Best of the rest

WSMP OMM Super S Cup

W drugiej połowie „top 10” mamy jeszcze Roberta Boruszaka, Tomasza Augustyniaka, Marcina Olejniczaka, Michała Molskiego i Adama Karkuszewskiego. Wszystkich ich dzieli zaledwie 20 punktów różnicy, więc rywalizacja o miano „best of the rest” również zapowiada się emocjonująco. 

Podobnie jak w poprzednich rundach, i tym razem nie zabraknie emocji związanych z rywalizacją długodystansową. Kierowcy identycznych Miniaków staną na starcie 2-godzinnego wyścigu obok takich maszyn jak Lamborghini Huracan Supertrofeo, czy Porsche 911 GT3 Cup. Kierowcy OMM Drive Super S Cup będą rywalizować w swojej klasie i jak zwykle emocji z pewnością nie zabraknie.

Dodatkowej pikanterii finałowej rundzie w Poznaniu doda gościnny start dwóch dziennikarzy znanych m. in. z TVN Turbo. Swoich sił za kierownicą Miniaków spróbują Patryk Mikiciuk i Adam Kornacki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News