Od marca możesz płacić za paliwo dużo mniej! Polscy kierowcy zaczynają o tym myśleć już dziś 

Od marca możesz płacić za paliwo dużo mniej! Polscy kierowcy zaczynają o tym myśleć już dziś 

paliwo-benzyna-diesel-lpg-ceny-podatek

Podaj dalej

Paliwo na stacjach benzynowych wciąż oscyluje w granicach 6 zł/litr i na ten moment nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Na szczęście istnieją sposoby, aby radzić sobie z wysokimi cenami na stacjach. O jednym z nich musimy pomyśleć już dziś. Jak oszczędzić i płacić za paliwo mniej na wiosnę? Sprawdź TUTAJ.. 

Tańsze paliwo? To możliwe

Powoli, powoli możemy zaczynać myśleć o nadejściu wiosny. To ulubiony moment kierowców, którzy mogą posprzątać po zimie swoje samochody, a przede wszystkim… założyć letnie opony i swoje ulubione felgi. 

Jeśli chcecie na wiosnę płacić mniej za paliwo, powinniście pomyśleć o tym już dziś. W jaki sposób to zrobić? Zakładając letnie opony upewnijcie się, że są one w dobrym stanie. Nawet jeśli mają odpowiednią głębokość bieżnika, ale są po prostu stare, wyrzućcie je bez wahania. Nie dość, że stanowią one niebezpieczeństwo, to jeszcze pociągną was po portfelu. 

Kupując nowe letnie opony warto zdecydować się na produkty najbardziej renomowanych producentów. Wszystko dlatego, że technologia zastosowana w oponach takich jak Michelin, pozwala realnie zmniejszyć zużycie paliwa. 

Kluczem są opony

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Z ofertą producenta możecie zapoznać się tutaj. Nie dość, że technologia pomaga nam zmniejszyć opory toczenia, to takie opony mają jeszcze kolejne plusy. Przede wszystkim są dużo bardziej bezpieczne – od początku do samego końca ich życia. Oznacza to, że nawet przy minimalnej głębokości bieżnika opona będzie zapewniała komfort i bezpieczeństwo, co potwierdzają testy niemieckich dzienników. 

Można to trochę porównać do cyklu życia… lodówki. Jeśli kupujemy nową lodówkę, nie chcemy, aby po kilku latach chłodziła mniej, prawda? Dokładnie tak samo jest z oponami. No i nie zapominajmy, że zużycie naszego samochodu może spaść nawet o 20% – wtedy za paliwo będziemy płacić dużo mniej, mimo wciąż wysokich cen. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News