Od 0 do 400 km/h w niecałe 20 sekund! Zobacz absurdalne przyspieszenie najnowszej Tesli Roadster

Od 0 do 400 km/h w niecałe 20 sekund! Zobacz absurdalne przyspieszenie najnowszej Tesli Roadster

Podaj dalej

Już sam fakt, że najnowsza Tesla Roadster będzie rozpędzać się do 400 km/h, brzmi jak jakiś obłęd. Co więcej, samochód Elona Muska osiągnie tę prędkość w niecałe… 20 sekund! Już dziś dzięki najnowszej technologii CGI możemy zobaczyć, jak atomowym przyspieszeniem dysponować będzie najnowsza Tesla. 

tesla-roadster-0-400-kmh2

Tesla Roadster – najszybszy samochód świata?

Tesla Model S to jeden z najszybszych produkcyjnych samochodów świata. I staje się coraz szybszy, regularnie. Jednak pod względem mocy i przyspieszenia nie będzie nawet blisko do zbliżającej się Tesli Roadster. 

tesla-roadster

Według amerykańskiego producenta sportowy elektryk rozpędzi się od 0 do 100 km/h w zaledwie 1,9 sekundy. 

Wcześniej widzieliśmy już animacje przedstawiające przyspieszenie Roadstera od 0 do 100 km/h. A jak wyglądałby nowy samochód w maksymalnym sprincie od 0 do 400 km/h? Najwyraźniej osiągnie tą prędkość w zaledwie 20 sekund. Grafik koncepcyjny Jordi Pau korzysta z technologii CGI, aby dać nam wgląd w to, co nadejdzie. 

Na pojawienie się Tesli Roadster nowej generacji czekamy już dość długo. Wygląda jednak na to, że będziemy musieli poczekać znacznie dłużej. Tesla dopiero co wypuściła Model Y i nadaje priorytet Cybertruckowi. Niestety, ale firma Elona Muska ma tendencje do ujawniania swoich produktów na długo przed wprowadzeniem ich na rynek. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News