Nowy SUV za 39 tys. złotych schodzi jak ciepłe bułeczki. Jest oszczędny i ma 110 KM [ZDJĘCIA]

Nowy SUV za 39 tys. złotych jest coraz większym hitem. Sprzedaje się lepiej niż wszystkie Skody razem wzięte i to… prawie pięciokrotnie. To kolejny przykład na to, że przyzwoicie wyglądający, normalny samochód, praktyczny i oszczędny, wciąż może przyciągnąć ogromną liczbę klientów. Wystarczy podążać przetestowanymi drogami i sukces gwarantowany. 

suv-tata-nexon
Podaj dalej

Ten SUV to absolutny sprzedażowy hit

suv-tata-nexon
fot. Tata

Rynek indyjski jest coraz ważniejszy dla wielu producentów. Przykładowo, po załamaniu sprzedaży Skody w Chinach i wycofania się z Rosji, czeski producent skupił się właśnie na tym kierunku. Rynek ma ogromny potencjał, a w zeszłym roku kraj ten stał się najbardziej zaludniony na świecie. Jest tu więc ogromna rzesza klientów. 

Ale ich siła nabywcza nie jest wielka. Dlatego często wybierają mniejsze samochody, poniżej czterech metrów, które nie są obarczone dodatkowym podatkiem. Ten SUV mieści się w tym wymiarze, w przeciwieństwie do Kushaqa czy Slavii. Mimo to Skoda sprzedała tam rok temu 53 721 egzemplarzy samochodów notując 128-procentowy wzrost sprzedaży rok do roku. 

suv-tata-nexon
fot. Tata

Czesi w tym roku nie sprzedają jednak więcej samochodów niż rok temu. Wynika to także z metodologii podatkowej. Samochody mierzące ponad 4 metry, z silnikami większymi niż 1,5-litra i prześwit 170 mm są klasyfikowane jako SUV. I z automatu mają wyższy podatek. 

Schodzi jak ciepłe bułeczki

suv-tata-nexon
fot. Tata

Jaki jest najlepszy samochód, który można kupić w Indiach bez podatku? Bez wątpienia jest to SUV Tata Nexon. To czwarty najlepiej sprzedający się model w historii i najlepiej sprzedający się SUV w kraju. Mimo stagnacji na rynku jego sprzedaż cały czas rośnie. A w roku 2022 producent mógł pochwalić się ponad 100 000 egzemplarzy dostarczonymi do klientów. 

W porównaniu z tym, co możemy kupić w Polsce, oferta Taty to niemal mokry sen. Samochód zaczyna się od 39 000 zł, a absolutnie topowa wersja będzie kosztować 74 000 zł. Za takie pieniądze można kupić jedynie podstawową wersję Fabii.

suv-tata-nexon
fot. Tata

Co ciekawe, samochód jest na rynku już od 2017 roku, jednak w międzyczasie otrzymał nowy design. To czyni go bardzo atrakcyjnym produktem. A pod maską możemy znaleźć benzynową jednostkę 1.2 albo czterocylindrowego diesla o pojemności 1.5. Obie jednostki generują 110 KM przesyłane na przednią oś. 

SUV Tata ma więc do zaoferowania naprawdę dużo – to normalny samochód w dobrej cenie. Choć jest dopiero lipiec, samochód jest o krok od pobicia zeszłorocznego rekordy liczby rejestracji. 

Przeczytaj również