Nowy SUV za 28 tys. zł od tygodnia bije rekordy. Producent nie wyrabia z przyjmowaniem zamówień

Nowy najtańszy na świecie SUV jest hitem zaraz po uruchomieniu sprzedaży. Przy cenach nieprzekraczających 30 000 złotych nie ma się jednak czemu dziwić. Hyundai zdaje sobie sprawę, że najtańszy jak dotąd SUV bije i będzie bił kolejne rekordy. Po dokładnie tygodniu od rozpoczęcia sprzedaży, liczby te naprawdę robią wrażenie. Ale jeszcze raz – nikogo nie powinno to dziwić. 

hyundai-exter-suv
Podaj dalej

Ten nowy SUV bije rekordy sprzedaży

hyundai-exter-suv
fot. Hyundai

Minął dokładnie tydzień, odkąd nowy, najtańszy SUV Hyundaia ruszył do sprzedaży. Model Exter co prawda w niczym nie przypomina masywnego Santa Fe, to subtelny samochód o długości ponizę 3 metrów, co rekompensuje nadwoziem typu SUV.  Ale to wszystko schodzi na dalszy plan. Samochód nie wygląda źle, jest stosunkowo praktyczny i przede wszystkim niesamowicie tani. 

Już od dawna można było spodziewać się, że samochód będzie hitem. Już po tygodniu Hyundai ogłosił „super sukces” nowego modelu. W ciągu zaledwie tygodnia sprzedaży, kiedy był dostępny tylko w Indiach, zebrał ponad 16 000 wiążących zamówień. Tarun Garg, szef operacyjny tamtejszego oddziału stwierdza, że samochód otrzymuje około 1800 zamówień dziennie. To sprawiło, że czas dostawy wydłużył się do 12 tygodni. 

hyundai-exter-suv
fot. Hyundai

Koreańczycy uszyli swój nowy samochód według prostej receptury. Jako podstawę wzięli technologię z małych modeli Grand i10 Nios i Aura. Dodali do tego oryginalne nadwozie w stylu SUV-a o bardzo kanciastych kształtach i charakterystycznych światłach. Ponadto, samochód sprawia wrażenie dużo większego niż w rzeczywistości jest. 

Najważniejsza jest jednak cena

hyundai-exter-suv
fot. Hyundai

Hyundai ma wyłącznie silnik o pojemności 1,2 litra w wersjach benzynowych lub gazowych. Do wyboru jest jednak 5-biegowy manual lub automatyczna skrzynia biegów. Nic dziwnego, że napęd na przednie koła jest jedyną opcją. Samochód mimo wszystko poradzi sobie nieźle nawet w delikatnym terenie. Pomaga mu w tym prześwit wynoszący 185 mm. 

Kluczem do sukcesu są jednak przede wszystkim ceny, nie ma się co oszukiwać. A zaczynają się od komicznych wręcz 28 tys. złotych. Nawet w pełni wyposażona wersja z automatyczną skrzynią biegów i wszystkimi dodatkami będzie kosztować… 48 tys. złotych. Zainteresowanie autem nie może więc dziwić. Z czasem będzie ono dostępne także na innych rynkach, ale Europy nie będzie wśród nich.

hyundai-exter-suv
fot. Hyundai

Przeczytaj również