Nowy SUV KIA oficjalnie zaprezentowany! Ma świetną cenę, ciekawy wygląd i wypas w podstawie [ZDJĘCIA]

Kia zaprezentowała zupełnie nowy samochód w nadwoziu typu SUV, który z całą pewnością będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Samochód otrzymał takie same aktualizacje, jak inne samochody koreańskiego producenta. Ma jednak bardzo atrakcyjny wygląd i ciekawie zapowiadające się ceny. 

Kia-Seltos-14
Podaj dalej

Nowy SUV KIA będzie hitem

Kia-Seltos-14
fot. KIA

Kia Seltos wylądowała na australijskich wybrzeżach – samochód dostępny będzie w czterech wersjach wyposażenia. SUV otrzyma zatem wersje S, Sport, Sport+ oraz GT-Line. Dostępne bedą z dwoma opcjami układu napędowego. Ceny zaczynają się od bardzo korzystnie wyglądających 85 000 zł. 

Pod maską będzie dostępny 2-litrowy silnik czterocylindrowy z turbodoładowaniem lub jednostka o pojemności 1,6 litra. Mocniejszy pozostał niezmieniony w porównaniu do wcześniejszej wersji SUV-a. Mniejszy ma jednak 12% więcej mocy, ma taki sam moment obrotowy i jest bardziej oszczędny. Wszystko to dzięki nowemu wałkowi rozrządu i zintegrowanemu systemowi zarządzania ciepłem. KIA w swoim nowym samochodzie typu SUV zrezygnowała z 7-biegowego automatu na rzecz 8-stopniej skrzyni. 

Kia-Seltos-14
fot. KIA

Mnóstwo zmian konstrukcyjnych odróżnia nowego Seltosa od starego modelu. Zmiany zaczynają się od przodu, gdzie SUV otrzymał nowy zderzak i wyrazistą osłonę. Modele GT-Line mają także specjalne oświetlenie. Najważniejsze zmiany pojawiają się jednak z tyłu – nowe światła, belka świetlna, czy diody LED wyraźnie odróżniają samochód od poprzedniego modelu. 

Wypas w środku

Kia-Seltos-14
fot. KIA

KIA zmieniła również wnętrze Seltosa. SUV jest wyposażony w cyfrowe wskaźniki zegarów, gniazda ładowania USB-C (również z tyłu). GT-Line ma dodatkowo podgrzewane siedzenia i kierownicę, przesuwny i uchylny dach, czy bezprzewodowe ładowanie telefonu. Jest także 8-głośnikowy system audio Bose, oświetlenie otoczenia czy wyświetlacz head-up. 

Lokalni nabywcy będą mogli zamówić nowego Seltosa w jednym z siedmiu dostępnych kolorów, w tym nowy o nazwie Pluton Blue. GT-Line jest również oferowany z dwoma różnymi dwukolorowymi schematami malowania.

Kia-Seltos-14
fot. KIA

Przeczytaj również