Nowy rodzinny Volkswagen za 78 tys. zł. Za takie pieniądze oferuje więcej niż Octavia [ZDJĘCIA]

Nowy rodzinny Volkswagen za 78 tys. zł. Za takie pieniądze oferuje więcej niż Octavia [ZDJĘCIA]

nowy-rodzinny-volkswagen

Podaj dalej

Nowy rodzinny Volkswagen za 78 tys. złotych podbija listy sprzedaży, a za takie pieniądze oferuje nawet więcej niż Octavia. Jeśli weźmiemy pod uwagę kierunek, w jakim podąża rynek samochodowy w ostatnich latach, istnienie takiego samochodu w ofercie samo w sobie jest cudem. A sprzedaż i zainteresowanie klientów jest równie cudowne. 

Ten Volkswagen oferuje więcej niż Octavia za dużo mniejsze pieniądze

nowy-rodzinny-volkswagen
fot. Volkswagen

W ostatnich latach Volkswagen zaliczył duże spadki sprzedażowe na swoim największym rynku, jakim są Chiny. W ciągu czterech lat niemiecka marka straciła tam prawie milion klientów. Ostatni miesiąc 2022 roku był o 13,5% gorszy niż analogiczny okres w 2021 roku. Sporadyczne poprawy raczej nie uratują sytuacji na dłuższą metę. 

Firma próbuje co może, choć przez długi czas robiła ro wyłącznie za pomocą SUV-ów. Może wydawać się to bezpiecznym rozwiązaniem, choć wcale nie gwarantuje sukcesów. 

nowy-rodzinny-volkswagen-2
fot. Volkswagen

Zdecydowanie lepszym kierunkiem jest… Volkswagen Lavida. Duży sedan w ostatnich latach co prawda zaczął tracić klientów, ale Niemcy zdecydowali się na niezwykłą modernizację, która zdziałała cuda. Sprzedaż samochodu osiągnęła absolutny szczyt, wyprzedzając wszystkie inne samochody tej marki. Lavida sprzedaje się tak dobrze, że jest nie tylko najlepiej sprzedającym się VW w Chinach (drugi model w rankingu ustępuje niewiarygodnym wynikiem 146 000 sprzedanych samochodów), ale także absolutnym liderem najlepiej sprzedających się VW w Chinach. światowych i niemieckich samochodów na świecie w tej chwili. To fascynujący stan, a mianowicie 376 627 samochodów.

Niesamowite liczby i geniusz liftingu

nowy-rodzinny-volkswagen-2
fot. Volkswagen

Stosunek jakości do ceny nigdy nie przestaje działać, a cena samochodu zaczyna się od 78 tysięcy złotych. W Polsce za takie pieniądze nie kupimy nawet małego Polo, a w Chinach dostajemy duże auto o długości 4,7 metra. To większy samochód niż… Skoda Octavia. 

Po pełnym uruchomieniu sprzedaży sprzedaż odświeżonego projektu osiągnęła poziom około 40 000 samochodów miesięcznie i dziś naprawdę nie ma konkurencji wśród niemieckich samochodów. Zawdzięcza to także swoistej dualnej koncepcji, gdy jest dostępny nie tylko w standardowej szacie, ale także w wersji o nazwie Star Edition. Różni się on głównie specyficzną osłoną chłodnicy, dodatkowo otrzymał również przyciemnione reflektory, inaczej zaprojektowany zderzak i osłony lusterek wstecznych, a także tylny spojler w kolorze czarnym. 

nowy-rodzinny-volkswagen-2
fot. Volkswagen

W ten sposób Volkswagen stara się zbliżyć do gustów chińskiej publiczności, która nie przepada za nowinkami technologicznymi. Bliżej mu są niekończące się modernizacje wyglądu, które dla Chińczyków są prawdziwym wyrazem „nowości”. Dlatego im częściej i bardziej znacząco zmienia się wygląd, tym lepiej. Jeśli pozostaje w korzystnej cenie i odpowiednio zaktualizowanym wnętrzu, to prawie wygrana.

nowy-rodzinny-volkswagen-2
fot. Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News