Nowy rodzinny minivan za 26 tys. zł! Ma gigantyczny bagażnik i niezłe liczby. To będzie absolutny HIT! [ZDJĘCIA]

Nowy rodzinny minivan za 26 tys. zł! Ma gigantyczny bagażnik i niezłe liczby. To będzie absolutny HIT! [ZDJĘCIA]

minivan-26-tysiecy-hit-sprzedazowy-1

Podaj dalej

Nawet w czasach, gdy ogólna sprzedaż samochodów spada, może powstać zupełnie nowy minivan, którego sprzedaż rośnie o 1500% w skali rok do roku. Wystarczy ogromny stosunek wartości użytkowej do ceny, którego nie jest w stanie przebić nawet Dacia. Samochód kosztuje zaledwie 27 000 zł i jest absolutnym hitem sprzedażowym. 

Dacia najtańszą marką? Na pewno nie tam

minivan-26-tysiecy-hit-sprzedazowy-1

Choć w naszym regionie jeszcze nic nie znaczy, marka Wulling Hongguang zaczyna podbijać swój domowy, chiński rynek. I to z takim hukiem, że nie sposób przeoczyć go nawet w Polsce. Ten minivan ma szanse stać się najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie. 

Dni jego sławy w dużej mierze już minęły, ale nie do końca. Wulling Hongguang w zeszłym roku sprzedał się w ponad 200 000 egzemplarzy. Będąc częścią konglomeratu SAIC-GM-Wulling, który sprzedaje rocznie 4 miliony samochodów, nie sposób jej pominąć. 

Teraz marka zdobywa punkty kolejnym ciekawym samochodem, który w dużej mierze przejmuje rolę klasycznego Hongguang. Nazywa się Hongguang V i jest pełnoprawnym samochodem rodzinnym. Minivan sprzedawany jest za około 27 000 zł, a żadna ze specyfikacji nie przekracza kwoty 32 000 zł. 

minivan-26-tysiecy-hit-sprzedazowy-1

Skoda Superb jest krótsza niż ten minivan

Ten samochód to minivan i mimo swojej ceny, wcale nie jest taki zły. Ma dłuższy rozstaw osi niż obecna Skoda Superb. Jest niezwykle przestronny dla pięciu dorosłych osób, a po złożeniu siedzeń oferuje 4300 litrów przestrzeni bagażowej. 

Dodatkowo, wnętrze jest łatwo dostępne przez tylną klapę i przesuwne boczne drzwi, które otwierają się na szerokość 70 cm. Ponadto, krawędź załadunku jest o 20 cm niższa niż u porównywalnych konkurentów. Trochę gorzej jest z napędem, bo pod jego maską pracuje zaledwie 1,2-litrowy benzynowy silnik o mocy 75 KM i momencie 110 Nm. W połączeniu z 5-biegowym manualem nie będziecie w stanie wyrywać nim kostki brukowej, ale powinno udać się ruszyć z miejsca. 

minivan-26-tysiecy-hit-sprzedazowy-1

Numer 2 w swojej klasie

Podstawowe wyposażenie auta nie jest całkowicie zerowe. Znajdziemy tu wspomaganie kierownicy, ABS, czy EBD, a za niewielką dopłatą możemy dorzucić elektryczne szyby i klimatyzację. Na pewno nie będzie to samochód roku, ale minivan od chińskiej firmy na pewno jest interesujący. 

JATO Dynamics informuje, że według ich statystyk w zeszłym roku sprzedano 164 000 egzemplarze tego samochodu. Oznacza to, że kategoria minivan w segmencie B to światowy numer 2. Biorąc pod uwagę, że wygląda jak pudełko po butach i technicznie niczym nie imponuje, oczywiste jest, że receptą na sukces dzisiaj wciąż może być po prostu świetny stosunek jakości do ceny.

minivan-26-tysiecy-hit-sprzedazowy-1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News