Nowy olej silnikowy polskiego producenta. Pomoże kierowcom oszczędzać paliwo

Olej silnikowy to najważniejszy płyn znajdujący się wewnątrz naszego silnika. Jest kluczowy dla odpowiedniego funkcjonowania naszych jednostek napędowych, dlatego tak ważne jest, aby wybierać środki smarne sprawdzonych producentów. Wraz ze stale zmieniającymi się normami i silnikami oferowanymi przez producentów, zmieniają się także środki smarne. 

nowy-olej-silnikowy-2
Podaj dalej

Nowy olej silnikowy polskiego producenta z najbardziej zaawansowanymi technologiami

nowy-olej-silnikowy-2
fot. freepik

Silniki benzynowe są dziś niezwykle zaawansowane. Wszystko po to, by spełnić rygorystyczne normy emisji spalin. Za zaawansowaniem idzie także czystość i ekologia. Według wielu badań jednostki spalinowe nigdy nie były czystsze. Jednakże, wraz ze zmieniającymi się silnikami, zmienia się także olej silnikowy. 

Producenci olejów silnikowych, tacy jak polski Orlen Oil, muszą cały czas nadążać za zmieniającymi się trendami i normami. Dlatego też na rynku właśnie pojawił się zupełnie nowy olej silnikowy, który zadba o najnowsze i najbardziej zaawansowane jednostki napędowe. 

– Obostrzenia dotyczące ochrony środowiska i nowe normy emisji spalin sprawiają, że OEM (producenci oryginalnego wyposażenia) muszą tworzyć coraz bardziej zaawansowane i dostosowane do wymogów, układy napędowe. W związku z zapotrzebowaniem współczesnego rynku motoryzacyjnego do oferty Orlen Oil został wprowadzony nowy olej PLATINUM Max Expert V+ 5W-30 – czytamy w informacji prasowej. 

nowy-olej-silnikowy-3

Homologacje najważniejszych koncernów

Jest to najnowszej generacji, w pełni syntetyczny olej typu mid SAPS, w klasie jakości API SP i ACEA C3. Posiada oficjalną homologację do stosowania w silnikach koncernu Stellantis, Volkswagen Group, Mercedes-Benz Group AG, BMW Group, spełniających normy emisji spalin Euro 6d.  

Najnowszy olej silnikowy polskiego producenta pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału jednostki napędowej. Norma emisji spalin Euro 6d to z kolei najnowsza norma obowiązująca w Unii Europejskiej przynajmniej do 2025 roku. Wtedy też powinna pojawić się kolejna, Euro 7, choć te przepisy nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. 

Pomoże oszczędzać paliwo

Olej Platinum Max Expert V+ 5W-30 nie tylko wydobędzie z naszego silnika to, co najlepsze. Ale także pozwoli chronić go przed zjawiskiem LSPI (Low Speed Pre-Ignition). Przedwczesny zapłon występuje w silnikach benzynowych, najczęściej z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem, pracujących przy niskich prędkościach i przy dużym obciążeniu. Ochrona przed tym zjawiskiem jest bardzo ważna, bowiem wysokie skoki ciśnienia mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń. 

Najnowszy olej silnikowy Orlen Oil za pośrednictwem „trwałego filmu olejowego” zapewnia także spadek oporów tarcia. To z kolei przekłada się na oszczędność paliwa oraz zabezpieczenie wszystkich trwałych elementów silnika. W dzisiejszych czasach, gdy paliwo dla wszystkich kierowców jest znacznie droższe, niż kiedykolwiek wcześniej, to zdecydowanie duży atut nowego środka smarnego.

Przeczytaj również