Nowy ogromny Volkswagen za 79 tys. złotych. Jest większy od Octavii i ma full wypas już w podstawie [ZDJĘCIA]

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że Volkswagen oferuje dziś tylko drogie SUV-y. Rzeczywistość jest jednak inna – za dobre pieniądze niemiecki producent wciąż oferuje ciekawe samochody o klasycznych koncepcjach. I cieszą się one ogromną popularnością wśród klientów. 

volkswagen-sagitar
Podaj dalej

Ten Volkswagen to absolutny hit

volkswagen-sagitar
fot. VW

Europejscy producenci, w tym Volkswagen, mają w swoim portfolio co raz to droższe i co raz to bardziej „dziwne” samochody. Czy to SUV-y coupé, czy elektryki, czy inne hybrydy… Kombi i sedany odchodzą do lamusa, ale… nie wszędzie jest tak, jak w Europie. 

Dla Volkswagena wyraźnie największym rynkiem pozostają Chiny, choć ostatnio sprzedaż za wielkim murem nie jest idealna. Nie można mówić, że to krótkotrwały trend, a problem o głębszych korzeniach. Niemcy nie składają jednak broni, o czym najlepiej świadczy ich najnowszy produkt. 

volkswagen-sagitar
fot. VW

Pod koniec zeszłego roku absolutnym hitem sprzedaży stał się nowy model o nazwie Sagitar. Tylko w grudniu Volkswagen sprzedał tam 35 329 egzemplarzy, zajmując 4. miejsce w absolutnych zestawieniach sprzedaży modeli i wyraźnie stając się najbardziej popularnym VW. Ponadto, wzrosła o 103,33% miesiąc do miesiąca i 50,47% rok do roku. Oznacza to naprawdę duży przebój, ale patrząc na to, co samochód oferuje, nie ma się co dziwić. 

Niezbyt mocny silnik, ale…

volkswagen-sagitar
fot. VW

Jest to auto na pograniczu Skody Octavii i Superba, natomiast bliżej mu do tego drugiego. Auto zbudowane jest na platformie MQB i mierzy sobie 4791 mm długości, 1801 mm szerokości i 1465 mm wysokości. O tym jak dużym jest samochodem, najlepiej świadczy rozstaw osi wynoszący 2731 mm. Samochód został zaprojektowany jako przystępny cenowo model, więc silniki rozpoczynają się od skromnego 4-cylindrowego 1.2 TSI o mocy 115 KM. Alternatywy są bardziej klasyczne – 150-konny 1.5 TSI, lub wariant 160-konny. 

volkswagen-sagitar
fot. VW

Jednostki może i wydają się skromne, jak na tak duży samochód, jednak warto zaznaczyć, że waży on zaledwie 1343 kilogramy. Dzięki temu nawet przy 115 KM auto nie będzie zamulało i może pochwalić się prędkością maksymalną 200 km/h. W środku pomieści 5 dorosłych osób i 553 litry bagażu. 

Wyposażenie jest zawsze bogate. Nawet podstawowa wersja oferuje między innymi felgi z lekkich stopów, panoramiczny szyberdach, pełnowymiarowe reflektory LED, podłokietniki i dużo zabezpieczeń. Jest oczywiście 8-calowy wyświetlacz multimediów, tempomat i stałe łącze internetowe. Mimo tak licznego wyposażenia, jego ceny zaczynają się od… 79 tysięcy złotych. 

volkswagen-sagitar
fot. VW
volkswagen-sagitar
fot. VW

Przeczytaj również