To auto może zastąpić drogie SUV-y! Ma 6 miejsc, luksus i komfort - kosztuje tylko 56 tys. złotych [ZDJĘCIA]

To auto może zastąpić drogie SUV-y! Ma 6 miejsc, luksus i komfort - kosztuje tylko 56 tys. złotych [ZDJĘCIA]

po-co-ci-suv-ten-minivan-zastapi

Podaj dalej

Za 56 000 zł bardzo ciężko dziś kupić jakikolwiek nowy samochód, a co dopiero 6-osobowy rodzinny minivan. Ten samochód sprzedaje się jednak jak ciepłe bułeczki, a w swojej cenie oferuje niesamowite wręcz rzeczy. 

Nie tylko SUV

po-co-ci-suv-ten-minivan-zastapi

Ten nowy minivan to bardzo praktyczny samochód dla całej rodziny, który nie kosztuje fortuny i wygląda całkiem luksusowo. Nie trudno pomyśleć, że klienci którzy mają do niego dostęp, nie mogą się mu oprzeć. 

W Europie klasa samochodów typu minivan przeżywa ogromne spadki. W ostatnich latach trafiają one zaledwie do garstki klientów, którzy poszukują przede wszystkim SUV-ów. Nie wszędzie jednak sytuacja jest taka sama. 

W Chinach samochody typu SUV również są bardzo popularne, ale są od tej reguły pewne wyjątki. Jednym z nich jest marka Wuling, która należy do amerykańskiego koncernu Generał Motors i lokalnego producenta samochodów SAIC. W ubiegłym roku wprowadzili nowy model o nazwie Victory, który okazał się być strzałem w dziesiątkę. 

po-co-ci-suv-ten-minivan-zastapi

Dobra benzyna i mnóstwo miejsca

Wprawdzie nazwanie samochodu Victory brzmi trochę pysznie, to jednak Wuling zrobił wszystko, aby minivan faktycznie wygrywał. Ma 4,88 m długości, 1,88 m szerokości i 1,7 m wysokości. Jest więc większy od popularnych minivanów. A do tego ma 2,8-metrowy rozstaw osi, więc trzy rzędy siedzeń nie stanowią żadnego problemu. 

To auto z konfiguracją sześciomiejscową jest standardem, dlatego wszystkie fotele zostały od początku zaprojektowane z myślą o maksymalnej ergonomii. Ponoć nawet zmniejszają zręcznie podczas długich podróży. Uwagę zwraca jednak głównie środkowy rząd, który można elektronicznie przesuwać do przodu, do tyłu lub przechylać. Z łatwością możesz mieć nawet pół metra przestrzeni przed kolanami, a do tego jeszcze jest podnóżek. 

po-co-ci-suv-ten-minivan-zastapi

Jest wszystko czego potrzebujesz

W standardzie jest również dwukolorowa tapicerka skórzana i jeden z największych obecne dachów panoramicznych. Nie zabrakło też 12,3-calowego ekranu multimedialnego, adaptacyjnego tempomatu, czy autonomicznych hamulców. 

Pod maską znajdziemy 1,5-litrowy czterocylindrowy silnik z doładowaniem. Oferuje 145 koni mechanicznych, które napędzają przednią oś za pomocą 6-biegowego automatu. Jeśli chodzi o dynamikę, producent podaje tylko prędkość maksymalną w wysokości 170 km/h. Nic oszałamiającego, ale jak na rodzinne auto, wystarczy. 

po-co-ci-suv-ten-minivan-zastapi

Co najciekawsze, ten duży, stosunkowo luksusowy i wyposażony samochód z wystarczająco dobrym silnikiem kosztuje od 85 800 do 116 800 juanów. To między 56 a 77 tysięcy złotych w zależności od wybranej wersji. Za takie pieniądze nie da się kupić w Europie praktycznie niczego. 

po-co-ci-suv-ten-minivan-zastapi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News