Nowe tablice rejestracyjne już dostępne dla kierowców za jedyne 200 zł. Specjalnie dla fanów szybkiej jazdy

Nowe tablice rejestracyjne już dostępne dla kierowców za jedyne 200 zł. Specjalnie dla fanów szybkiej jazdy

Nowe tablice rejestracyjne już dostępne dla kierowców za jedyne 200 zł. Specjalnie dla fanów szybkiej jazdy

Podaj dalej

Specjalne tablice rejestracyjne cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Kierowcy chętnie sięgają głębiej do portfela aby nieco wyróżnić się z tłumu indywidualnymi blatami. Podobnie jest w innych miejscach na świecie, a ci kierowcy otrzymają coś naprawdę szczególnego. Jednakże, te tablice zostały stworzone specjalnie z myślą o fanach szybkiej jazdy samochodem. 

Specjalne tablice rejestracyjne dla fanów szybkiej jazdy

przepisy-naklejka-tablice-rejestracyjne
fot. freepik

Nowe tablice rejestracyjne zostały wprowadzone, aby uczcić najsłynniejsze wydarzenie sportów motorowych – wyścig Pikes Peak International Hill Climb. Tablice rejestracyjne będą dostępne dla właścicieli samochodów z Kolorado za niewielką opłatą. Wszystko po to, aby okazać wsparcie dla najsłynniejszego, najbardziej ekstremalnego wyścigu górskiego. 

We wtorek pojawiła się informacja, że nowe tablice rejestracyjne będą wzorowane na tych standardowych używanych w Kolorado. Znaki alfanumeryczne będą umieszczone na białym, górzystym tle. Jednak zamiast ciemnozielonego nieba na tradycyjnej tablicy, tablica Pikes Peak ma literę C wznoszącą się za górami. Promienie słoneczne padają na samochody wyścigowe po obu stronach. 

Numery 19 i 16 oddają hołd inauguracyjnemu rokowi wyścigu – 1916. Sylwetki reprezentują z kolei samochody wyścigowe z przeszłości i z teraźniejszości. 

tablice-rejestracyjne-pikes-peak
fot. PPIHC

Ale ich cena jest wyjątkowo niska

Tablice rejestracyjne są dostępne dla pojazdów niekomercyjnych zarejestrowanych w Kolorado. A w ich skład wchodzą samochody osobowe, motocykle, kampery i ciężarówki poniżej masy 4 ton. W przeciwieństwie do wielu specjalnych tablic, te konkretne nie wymagają specjalnego certyfikatu i są dostępne dla wszystkich kierowców za opłatą 200 zł. Jednak za dodatkowe 300 zł można je jeszcze spersonalizować. 

Kampania PPIHC na rzecz Pikes Peak może służyć jako ciekawy szablon dla innych imprez motormportowych w całych Stanach. Organizatorzy wyścigu zebrali co najmniej 3000 podpisów pod petycją do legislatury stanu Koloradu. W maju 2022 roku tablice zostały zatwierdzone. Ale może teraz czas na wyścig pokroju Daytona 500?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News