Nowy elektryczny rower od Porsche. Kosztuje więcej niż twój samochód

Nowy elektryczny rower od Porsche. Kosztuje więcej niż twój samochód

rower-porsche

Podaj dalej

Porsche działa w branży rowerowej już od jakiegoś czasu, współpracując z producentem Rotwild. Teraz jednak Niemcy będą poszerzać swoją gamę elektrycznych rowerów, uzupełnionych o barwy wzięte wprost z Taycana i 911. Rowery mają osprzęt Shimano i regulowane amortyzatory od Foxa. 

Rower od Porsche w kolorze… 911 i Taycana

rower-porsche
fot. Porsche

Choć nie znamy mocy wyjściowej głównego silnika napędowego w watach, ani zasięgu rowerów, dostępna bateria 630 Wh oznacza, że moment będzie całkiem spory. Dostępnych jest też kilka mniejszych rozmiarów ram – ale nawet najmniejszy rower ma wciąż baterię 504 Wh, co wciąż stanowi przyzwoitą ilość energii. 

Najciekawszą rzeczą nowych rowerów elektrycznych – być może nawet fajniejszą niż ramy z włókna węglowego – są dostępne kolory. Rowery występują w takich kolorach jak Ruby Star Neo, Mamba Green Metallic, Carmine Red czy Shark Blue. 

Wszystkie te odcienie są dostępne w samochodach Porsche, co sprawia, że dopasowanie koloru Twojego czterokołowca ze Stuttgartu do Twojego dwukołowego towarzysza jest bardzo możliwe.

rower-porsche
fot. Porsche

Cena jest zaporowa

Inne funkcje obejmują zintegrowany wyświetlacz informacyjny, łączność ze smartfonem oraz przednie i tylne światła. Istnieje również kilka wykończeń w zależności od tego, czy jesteś bardziej rowerzystą szosowym, czy terenowym. Rowery są oczywiście sygnowane marką Porsche, więc wszyscy Twoi znajomi mogą wiedzieć, że masz najlepszy sportowy niemiecki e-rower.

Porsche nie ujawniło jeszcze cen swoich nowych motocykli, jednak obecnie kosztują one około 50 000 zł. 

rower-porsche
fot. Porsche

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News