Nowe 7-osobowe rodzinne MPV od Toyoty. Ma nową nazwę i kosztuje... 64 tys. zł - to będzie HIT! [ZDJĘCIA]

Nowe 7-osobowe rodzinne MPV od Toyoty. Ma nową nazwę i kosztuje... 64 tys. zł - to będzie HIT! [ZDJĘCIA]

toyota-rumion-kombi-mpv-minivan

Podaj dalej

Największy na świecie producent samochodów pokazał nowe, tanie, rodzinne kombi. 7-osobowy samochód przypominający SUV-a lub minivana będzie kosztował zaledwie 64 tys. złotych i z całą pewnością będzie sprzedażowym hitem. 

Ta Toyota będzie hitem

toyota-rumion-kombi-mpv-minivan

Znani producenci zwykle nie oferują tanio swoich nowych, dużych modeli, jak te kombi. Ale najwyraźniej Toyota chce być wyjątkiem. Ale za ceną idą pewne niedoskonałości, jak na przykład nazwa, która jest ściśle związana z pochodzeniem samochodu. 

Jeszcze nie tak dawno Europejczycy uważali samochody w nadwoziach kombi czy MPV za idealne pojazdy rodzinne. Większość z nas decydowała się na taki samochód w chwili narodzin dziecka. Ale dziś prym wiodą wszelkiego rodzaju SUV-y, od małych crossoverów, przez duże kolubryny. A czasy minivanów czy kombi powoli się kończą. Ale nie wszędzie. 

toyota-rumion-kombi-mpv-minivan

Toyota zaprezentowała swój zupełnie nowy model Rumion w RPA. Choć nazwa przypomina alkoholowy trunek, jest to w pełni rodzinny minivan o długości 4,4 metra i trzema rzędami siedzeń. Jeśli pozbędziemy się tego ostatniego, otrzymamy bagażnik o pojemności 550 litrów. Środkowy rząd jest podzielony w stosunku 60:40 i umożliwia przewóz czterech pasażerów i dużych przedmiotów. 

Toyota – Suzuki

Ten samochód ma zaspokoić jednak potrzebny mniej zamożnych klientów, więc o takich rzeczach jak elektrycznie podnoszona klapa bagażnika możemy tylko pomarzyć. Ponadto, Toyota nie rozwijała samodzielnie tego samochodu, a w zamian zdecydowała się na współpracę z Suzuki. Rumion bazuje na modelu Ertiga, który od 2019 roku jest również dostępny na rynku południowo-arfykańskim. 

toyota-rumion-kombi-mpv-minivan

Oba japońskie minivany korzystają z tego samego 1,5-litrowego silnika benzynowego o mocy 105 KM i momencie obrotowym 138 Nm. Moc przenoszona jest na przednie koła za pomocą 5-stopniowego manuala lub 4-stopniowego automatu. Choć samochód jest dosyć lekki (1245 kg), możemy zapomnieć o dynamicznej jeździe. Choć Suzuki ma w swojej ofercie silnik typu Diesel, Toyota nie zamierza dodawać go do swojej oferty. 

Dobre wyposażenie i świetna cena

toyota-rumion-kombi-mpv-minivan

Rumion oferowany będzie w trzech wersjach wyposażenia S, SX i TX. Każdy z nich ma przednie poduszki powietrzne, system ISOFIX, ABS i EBD w standardzie. Wnętrze łączy się z czarną tapicerką i imitacją drewna. Mimo niskiej ceny 64 000 zł, dostępne jest także elektryczne sterowanie wszystkimi szybami, a także multimedia z funkcjami Android Auto lub Apple CarPlay. 

Możemy dodać, że Toyota Rumion zbudowana jest na platformie HEARTECT, z której korzysta także Swift. Ten ma zaledwie 2,45 m rozstawu osi, podczas gdy minivan został wydłużony do 2,74 m w trzech rzędach. W tej cenie to będzie murowany hit sprzedażowy. 

toyota-rumion-kombi-mpv-minivan

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News