Nowa-stara Skoda jest absolutnym HITEM cenowym! Ale w Polsce możemy o niej tylko pomarzyć [GALERIA]

Nowa-stara Skoda jest absolutnym HITEM cenowym! Ale w Polsce możemy o niej tylko pomarzyć [GALERIA]

nowa-stara-skoda-rapid

Podaj dalej

Nowa-stara Skoda jest absolutnym hitem cenowym i sprzedażowym. I nie mówimy tu bynajmniej o swojej klasie, ani segmencie. Ta Skoda stała się absolutnym numerem 1, ale… w Polsce możemy o niej tylko pomarzyć. 

Nowa-stara Skoda

nowa-stara-skoda-rapid-2

Skoda radzi sobie lepiej niż świetnie na rosyjskim rynku i jest to w dużej mierze zasługa odnowionego modelu Rapid. Ten samochód to swoiste połączenie najnowszej Scali i Octavii, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo przystępnej ceny. 

Szczegółowa analiza portalu Awtostat pokazuje, jak świetnie radzi sobie nowa Skoda szczególnie w dwóch największych rosyjskich miastach – Moskwie i Sankt Petersburgu. 

nowa-stara-skoda-rapid-2

Awtostat podaje, że Skoda Rapid stała się najlepiej sprzedającym się samochodem w dwóch największych miastach w kwietniu bieżącego roku. To pierwsza taka sytuacja w historii i pokazuje, jak dobrze nowa-stara Skoda radzi sobie na tym rynku. Choć oczywiście Rosja jest znacznie większa niż te dwa miasta, zamożniejsi Rosjanie sięgają po coraz droższe samochody. 

Kia i Volkswagen zostały z tyłu

nowa-stara-skoda-rapid-2

W Moskwie Skoda Rapid była w kwietniu najczęściej sprzedawanym samochodem (1439 aut), wyprzedzając Kię Rio (1320) i Volkswagena Polo (1283). W Sankt Petersburgu Skoda sprzedała 530 samochodów, wyprzedzając VW Polo (417) i Hyundaia Creta (412). Dominacja Skody jest więc dość wyraźna. 

Już jest! Nowa Dacia Duster 2021 po faceliftingu. Najtańszy SUV jeszcze lepszy, jest kilka niespodzianek [DUŻO ZDJĘĆ]

Co zaskakujące, to fakt że Skoda idealnie wstrzeliła się w rosyjski rynek, niejako zapominając o pozostałych europejskich krajach. Octavia podrożała dziś o kilkadziesiąt procent, Scala jako następca Rapida też jest bardzo droga. Najtańsza Fabia z kolei nie jest aż tak wszechstronnym samochodem. 

nowa-stara-skoda-rapid-2

Nowoczesny Rapid ze sprawdzoną technologią kosztuje w Rosji zaledwie 48 000 zł, czyli mniej niż w Polsce musimy zapłacić za nową Fabię. W tej cenie, Rapid z silnikiem 1.6 bez turbo to naprawdę dobry wybór i nic dziwnego, że szturmem podbija rosyjski rynek. 

nowa-stara-skoda-rapid

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News