Nowa Skoda Octavia L&K w kombi na pełnym wypasie za cenę Dacii Duster. Ta oferta to prawdziwy hit! [ZDJĘCIA]

Nieużywana, w pełni wyposażona Skoda Octavia Laurin & Klement w kombi, ze 180-konnym silnikiem, w cenie Dacii Duster? Taki samochód za taką cenę nie musi być tylko marzeniem. Dziś pojawiła się w internecie okazja typu „kto pierwszy ten lepszy”. 

skoda-octavia-kombi-laurinklement
Podaj dalej

Ta Skoda to prawdziwy hit

skoda-octavia-kombi-laurinklement
fot. mobile.de

Jeszcze kilka lat temu mogliśmy wybierać w katalogu Skody w nowych, dobrze wyposażonych Octaviach za cenę około 90 000 zł. Dziś za te pieniądze nie dostaniemy nawet najbardziej podstawowej wersji, a pamiętajmy, że ma ona trzycylindrowy silnik… Możemy jednak kupić za znacznie mniejsze pieniądze, nową-starą Octavię. 

Często piszemy o starszych samochodach z niezwykle małymi przebiegami. Dziś są one wyjątkowo poszukiwane – ceny nowych aut poszybowały do góry, a wielu z nas nie chce kupować auta z ogromnymi przebiegami. 

skoda-octavia-kombi-laurinklement
fot. mobile.de

Dziś pojawiła się na sprzedaż Skoda Octavia na nowoczesnej platformie MQB, z równie nowoczesnymi silnikami TSI i wszystkimi udogodnieniami, które Czesi mają w ofercie do dziś. Zazwyczaj jednak musimy zaakceptować, że będzie to bardziej zużyty samochód. Ale są wyjątki od reguły. 

Nie spotkasz jej na drogach

skoda-octavia-kombi-laurinklement
fot. mobile.de

Skoda Octavia III Combi w wersji 1.8 TSI z wyposażeniem Laurin & Klement to samochód, którego nie da się spotkać na naszych drogach codziennie. A jeśli już ktoś zdecydował się na topowy model nie będący wersją RS, zazwyczaj robił nim dużo kilometrów. Do najwyższego poziomu wyposażenia dochodzi tutaj najlepszy silnik, automat i jeszcze kilka dodatków. Ktoś jednak zaraz po zakupie zamknął auto w garażu i bardzo rzadko je stamtąd wyciągał. 

skoda-octavia-kombi-laurinklement
fot. mobile.de

Naprawdę, samochód na zdjęciach pochodzi z 2014 roku i ma zaledwie 39 000 kilometrów przebiegu. To bardzo mało nawet dla 2-letniej Octavii, a co dopiero jak na 8-latka. To zaledwie 5000 km rocznie. A ten egzemplarz wygląda naprawdę świetnie. Do tego ma pełną historię serwisową i świetną specyfikację. 

Cena to 20 189 euro, czyli przy dzisiejszym kursie waluty około 90 000 zł. To tyle, ile musimy zapłacić za w pełni wyposażoną Dacię Duster. Nie znamy nikogo, kto wahałby się choć chwilę. Kto pierwszy ten lepszy!

skoda-octavia-kombi-laurinklement
fot. mobile.de

Przeczytaj również