Nowa rodzinna Toyota za 39 tys. zł schodzi jak ciepłe bułeczki. Oferuje niesamowite rzeczy za te pieniądze! [ZDJĘCIA]

Nowa rodzinna Toyota za 39 tys. zł schodzi jak ciepłe bułeczki. Oferuje niesamowite rzeczy za te pieniądze! [ZDJĘCIA]

rodzinna-toyota-za-39-tys

Podaj dalej

Nowa, tania, rodzinna Toyota za jedyne 39 000 zł to prawdziwy sprzedażowy hit. Samochód w tej cenie oferuje niespotykane wręcz dzisiaj rzeczy. Japończycy swoim pomysłem trafili więc w dziesiątkę. Renomowane firmy samochodowe rzadko mają w swoich ofertach tak tanie samochody, ale Toyota najwyraźniej nie ma z tym żadnego problemu. 

Nowa rodzinna Toyota za grosze

rodzinna-toyota-za-39-tys
fot. Toyota

Japończycy najwyraźniej chcą mocno zaistnieć w swoim konkurencyjnym środowisku. W ramach współpracy z innymi firmami samochodowymi, Toyota potrafi wyciągnąć z kapelusza niesamowitego królika. 

Suzuki również oferowało model niższej klasy o nazwie Baleno. W Europie dostępny był tylko do 2002 roku, ale na mniej wymagających rynkach, pięć lat dłużej. Nie doczekał się jednak bezpośredniego następcy, który niejako wszedł na rynek w 2015 roku. Samochód był jednak przeznaczony tylko na takie rynki jak Indie, Azja, Afryka, czy Ameryka Łacińska. 

W 2019 roku Toyota zawarła umowę z Suzuki, której przedmiotem było wzajemne udostępnianie technologii. Początkowo nie wiadomo było, jakie przyniesie to korzyści obu firmom, ale wkrótce stało się to jasne. Suzuki znów porusza się jak ryba w wodzie na rynkach krajów rozwijających się. A Toyota – dzięki arsenałowi Suzuki mogła oferować coś godnego uwagi dla klientów na całym świecie. 

rodzinna-toyota-za-39-tys
fot. Toyota

Samochód na podstawie Suzuki

Toyota zbudowała więc model Glanza na podstawie Baleno. Jest zupełnie inny niż samochód dawcy – mamy inny przód, zderzak, światła, choć z tyłu można znaleźć faktycznie pewne podobieństwa. 

Wymiary również zdradzają pochodzenie nowej Toyoty, ponieważ długość obu samochodów wynosi 3990 mm. Dzieje się tak za sprawą rynku indyjskiego, gdzie auta o długości poniżej 4 metrów podlega niższemu opodatkowaniu. 

Oba samochody można rozpoznać też po kabinie, która jest niemal identyczna. Nowa Toyota zaczyna się od ok. 39 000 zł, a nawet za najdroższą wersję klienci nie zapłacą więcej niż 50 000 zł. To naprawdę niewielkie pieniądze jak na taki samochód Toyoty. 

rodzinna-toyota-za-39-tys
fot. Toyota

Dobra benzyna pod maską

Pod maską kryje się całkiem przyzwoity silnik, przynajmniej jak na europejskie standardy. Mowa o czterocylindrowym 1.2, który generuje 90 KM i 113 Nm momentu obrotowego. W kabinie można liczyć na całkiem przyzwoitą liczbę udogodnień. Jest wyświetlacz head-up, 9-calowy ekran multimediów, ekran dotykowy, klimatyzacja, czy aplikacja i-Connect.

Nic dziwnego, że zainteresowanie samochodem jest duże. Od marca Toyota sprzedaje 3000 sztuk miesięcznie, co stanowi około 1/5 sprzedaży japońskiej marki. A jej potencjał wydaje się być niemal nieskończony. Wszystko zależy od tego, jak szybko będzie rósł rynek indyjski in a ile Toyota będzie w stanie utrzymać na nim swoją pozycję. 

rodzinna-toyota-za-39-tys
fot. Toyota

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News