Nowa najtańsza Skoda oficjalnie zaprezentowana! Duży sedan z nową nazwą będzie tańszy niż Dacia [GALERIA]

Po wielu zapowiedziach wreszcie nadszedł czas: Skoda oficjalnie zaprezentowała wszystkie szczegóły nowego sedana. Slavia jest drugim modelem po SUV-ie Kushaq specjalnie opracowanym dla Indii. Samochód zastąpi tam Rapida i ogromna szkoda, że nie pojawi się w Europie. Samochód będzie sprzedażowym hitem. 

Nowa najtańsza Skoda oficjalnie zaprezentowana! Duży sedan z nową nazwą będzie tańszy niż Dacia [GALERIA]
Podaj dalej

Nowa Skoda na nowych zdjęciach

skoda-slavia-duzy-sedan-zaprezentowany
fot. Skoda

Nowe zdjęcia z prezentacji prasowej w Indiach pokazują Slavię w akcji. Oczywiście dane techniczne nie zmieniły się od czasu prezentacji modelu w listopadzie 2021 roku. Ale ceny są naprawdę interesujące. Skoda Slavia Active 1.0 TSI z manualną skrzynią biegów kosztuje nieco ponad 1 mln rupii indyjskich, czyli 60 000 zł. To ceny, które pozwolą Skodzie rywalizować z Dacią. 

Skoda koordynuje wszystkie działania Grupy VW w Indiach. Teraz pojawią się inwestycje na miliard euro w celu trwałego wzmocnienia Skody i Volkswagena na subkontynencie indyjskim poprzez ofensywę produktową. Właśnie dlatego Kushaq pojawił się już w formie VW Taiguna, a Slavia również doczeka się rodzeństwa ze znaczkiem Volkswagena. 

skoda-slavia-duzy-sedan-zaprezentowany
fot. Skoda

Skoda Slavia to klasyczny sedan w segmencie A0, który jest bardzo popularny w Indiach. Samochód ma dokładnie 4541 mm długości i 521 litrów pojemności bagażnika. Szerokość to 1752 mm, a rozstaw osi 2651 mm, co pozwala na dobre wyczucie przestrzeni. 

Bardziej Polo niż Fabia

skoda-slavia-duzy-sedan-zaprezentowany
fot. Skoda

Podstawą jest modułowa matryca MQB-A0-IN z Grupy VW. Jeśli myślisz więc, że to Fabia w sedanie, jesteś w błędzie. Slavia przypomina VW Virtusa, obecnego hatchbacka na bazie Polo budowanego w Brazylii. 

Nowy sedan jest dostępny w trzech liniach wyposażenia: Active, Ambition i Style. Tylny zderzak podkreśla szerokość Slavii i posiada cienką, czarną wstawkę biegnącą od jednego reflektora do drugiego w wersjach Active i Ambition. W wyższych liniach wyposażenia chromowane wstawki tworzą ciekawe wizualne akcenty na klamkach drzwi i pasie przednim. 

skoda-slavia-duzy-sedan-zaprezentowany
fot. Skoda

W najwyższym poziomie wyposażenia Slavia posiada elektryczny szklany szyberdach. Począwszy od wersji Ambition, specjalny znaczek z kryształowymi i chromowanymi akcentami oraz napis Skoda na przednich błotnikach stanowią dodatkową atrakcję wizualną. 

Przeczytaj również