Nowa innowacyjna funkcja Google Maps dla użytkowników Androida. Kierowcy będą zachwyceni!

Znalezienie konkretnej lokalizacji, do której chcemy się dostać, będzie o wiele łatwiejsze dzięki nowej funkcji Google Maps. Innowacyjna technologia dostępna jest na ten moment dla użytkowników Google Pixel na systemie operacyjnym Android 11, jednak wkrótce powinna trafić także do innych telefonów z systemem Google. 

Nowa innowacyjna funkcja Google Maps dla użytkowników Androida. Kierowcy będą zachwyceni!
Podaj dalej

Google Maps jeszcze dokładniejsze

google maps

Począwszy od nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego Google, narzędzie do udostępniania lokalizacji będzie działać bezpośrednio w trybie podglądu na żywo. Oznacza to, że będziemy mogli zobaczyć miejsce, w którym obecnie znajduje się inny kontakt, w czasie rzeczywistym, za pomocą aparatu w telefonie. 

Ta funkcja działa dość łatwo i wymaga tylko uruchomienia trybu podglądu na żywo w telefonie z Androidem. Będzie aktywować się również samoczynnie po tym, jak ktoś prześle nam swoją lokalizację. 

Używając aparatu telefonu do skanowania otoczenia powinieneś być w stanie zobaczyć lokalizację kontaktu. Możemy też po prostu do niego podejść/podjechać, a punkt spotkania będzie aktualizowany w czasie rzeczywistym. 

google maps

Jak to będzie działać?

Matt Meffin, kierownik programu technicznego Google:Jeśli twoi znajomi udostępnili ci swoją lokalizację, po prostu dotknij ich ikony, a następnie widoku na żywo po prawej stronie. Zobaczysz, gdzie są w stosunku do ciebie oraz informacje o tym, jak daleko się znajdują. Stuknięcie w przycisk startu spowodowuje wyświetlenie strzałek i wskazówek umieszczonych bezpośrednio na górze „twojego świata”. Dzięki temu zobaczysz dokładnie, którą drogę obrać. 

Google wyraźnie powiedział, że funkcja ta obecnie dostępna jest wyłącznie w Google Pixel z systemem Android 11. Jednak, jest duża szansa, że pojawi się również na innych urządzeniach. Będą one musiały jednak obsługiwać ARCore. Z drugiej strony podobna funkcjonalność może pojawić się także dla starszych systemów jak Android 10. 

google maps

Aktualizacja Androida 11 jest dostępna również w serii innych telefonów niż Pixel. Mowa o OnePlus, OPPO i Xiaomi, ale funkcja pozostaje na ten moment zarezerwowana dla urządzeń Google. W miarę postępu wdrażania Androida 11 dowiemy się, na jakie kolejne urządzenia i systemy trafi ta funkcja.

Przeczytaj również