Nowa funkcja w Google Maps dla kierowców. Teraz przyda się bardziej niż kiedykolwiek

Google Maps stało się tak popularną i tak dopracowaną aplikacją, że często włączamy ją nawet wtedy, gdy doskonale znamy trasę dojazdu. Wielu kierowców wsiadając do samochodu z automatu włącza nawigację w telefonie tylko po to, aby uniknąć korków i jak najszybciej dotrzeć do miejsca docelowego. A amerykański gigant stale udoskonala swoją aplikację, która otrzyma teraz dużą aktualizację na telefony z systemem Android. 

google-maps-prognoza-pogody
Podaj dalej

Google stale udoskonala swoją aplikację 

google-maps

Aplikacja amerykańskiego giganta jest zdecydowanym numerem 1 na rynku nawigacji samochodowych. Jednak mimo to, a może właśnie za sprawą tego, ciągle otrzymujemy nowe aktualizacje. Co ciekawe, najnowsza, która będzie bardzo ważna dla kierowców, jest już dostępna na iPhone’ach od kilku lat. Teraz jednak trafi także na Androida. 

Gigant z Mountain View niedawno zaczął eksperymentować z funkcją, która dostępna jest na iPhone już od około czterech lat. Wkrótce aplikacja na Androida będzie mogła wyświetlać prognozę pogody w czasie rzeczywistym dla lokalizacji, do której będziemy się wybierać. 

Ikona w lewym górnym roku wyświetli aktualną pogodę w miejscu docelowym. Po dotknięciu ikony wyświetli się nam prognoza, jakość powietrza a także szczegółowe informacje dotyczące aktualnej pogody. 

Dopiero teraz trafia na systemy Android 

google-maps-prognoza-pogody
Google Maps

Funkcja jest dostępna na iPhone od dawna, ale już zaczęła trafiać na Androida. Część użytkowników już potwierdziła, że otrzymała opcję wraz z najnowszą aktualizacją. Docelowo funkcja trafi zapewne do wszystkich użytkowników telefonów z systemem Android. 

Dlaczego funkcja będzie tak ważna?

Integracja prognozy pogody z nawigacja pozwoli kierowcom zobaczyć pełne informacje oraz prognozy na najbliższe godziny. Oznacza to, że będziemy mogli zobaczyć, jak pogoda zastanie nas na miejscu, ale także przewidzieć warunki panujące po drodze. Wystarczy dotknąć miejsca na mapie, a Google Maps automatycznie zaktualizuje prognozę oraz warunki na najbliższe kilka godzin. 

paliwo google maps
fot. freepik

Na chwilę obecną nie jest jasne, kiedy użytkownicy mogą spodziewać się pojawienia nowej funkcji na ich telefonach. Z pewnością będzie ona pojawiać się grupami, jak to zwykle bywało w przeszłości. Jeśli więc twój znajomy już będzie ją miał, a ty jeszcze nie, nie ma żadnych powodów do obaw. Wkrótce pojawi się także na twoim telefonie.

Google rozszerza także aktualizacje, które zostały już wprowadzone w Polsce. Ekologiczne wyznaczanie tras spotkało się z dużym sukcesem. Statystyki giganta z USA pokazują, że funkcja świetnie się sprawdza. Została ona uruchomiona w 2021 roku i od tego czasu zmniejszyła ślad węglowy o równowartości całkowitego usunięcia z dróg 500 000 pojazdów. Funkcja ta jest dostępna m. in. w Polsce, pozostałych krajach Europy, Stanach Zjednoczonych, czy Kanadzie. Teraz ma być rozszerzona także o rynek indyjski. 

Google Maps to lider w sektorze nawigacji samochodowych. Ale amerykański gigant rozwija także swoją aplikację pod kątem rowerzystów, pieszych, czy komunikacji miejskiej. Wszystko to ma pozwalać na łatwiejszą komunikację niezależnie od tego, jaki środek transportu wybierzemy.

Przeczytaj również