Niezwykle rzadkie Renault Clio V6 Trophy na sprzedaż. Powstało tylko 159 takich egzemplarzy [ZDJĘCIA]

Nie codziennie pojawiają się na sprzedaż takie perełki. To niezwykle rzadkie Renault Clio V6 Trophy, które powstało w zaledwie 159 egzemplarzach, poszukuje swojego nowego właściciela. Samochód zbudowany specjalnie do wyścigów jest niezwykle trudny w obsłudze. 

2001-Renault-Clio-V6-Trophy-11
Podaj dalej

Tym Renault Clio nie wyjedziesz na ulicę

2001-Renault-Clio-V6-Trophy-11
fot. Bring a Trailer

Wyobraźcie sobie jakiegokolwiek hot hatcha, którego producent przeprojektowuje tak, aby był maksymalnie szalony. Potężne V6 umieszczone centralnie, napęd na tylne koła… A następnie zaczął sprzedawać go publicznie. Właśnie to Renault zrobiło z Clio V6 Trophy. 

Początkowo Clio było zwykłym, praktycznym hatchbackiem z napędem na przednią oś. Jednak przez lata Renault przesuwało granice tego, co było możliwe, aż do narodzin V6 Trophy. Francuzi wyprodukowali tylko 159 takich samochodów i nie są to zwykłe Clio. Auto posiada szersze nadwozie, pełną klatkę wyścigową, fotele OMP. Są też 6-punktowe pasy Sparco, plastikowe panele drzwi, czy szyby na korbkę. 

2001-Renault-Clio-V6-Trophy-11
fot. Bring a Trailer

Przebieg? Jaki przebieg?

Jak każdy ze 159 zbudowanych samochodów, ten konkretny o numerze 118, posiada silnik V6 o mocy 281 KM. Ma też sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów. Siła hamowania pochodzi z ogromnych zacisków Brembo. Biorąc pod uwagę, że jest to prawdziwy samochód wyścigowy, jego przebieg jest nieznany, ponieważ auto po prostu nie ma licznika kilometrów. 

To Clio V6 Trophy obecnie zostało zaimportowane z Japonii do USA. Samochód nie może być zarejestrowany do użytku ulicznego. 

2001-Renault-Clio-V6-Trophy-11
fot. Bring a Trailer

Fakt, że nie ma sposobu, aby wyjechać nim na ulicę, może być dla wielu mankamentem. Jeśli jednak lubisz bawić się na torze wyścigowym, może to być idealny pomysł dla ciebie. Poza tym, samochód jest tak rzadki, że nada się do każdej kolekcji. Samochód z pewnością będzie kosztował majątek.

Przeczytaj również