(Nie)używane BMW 323i E30 z 1985 roku na sprzedaż. Stan idealny i cena z kosmosu [ZDJĘCIA]

(Nie)używane BMW 323i E30 z 1985 roku na sprzedaż. Stan idealny i cena z kosmosu [ZDJĘCIA]

bmw-serii-3-niski-przebieg

Podaj dalej

Właściwie nowe BMW 323i E30, które nigdy nie było w żadnej trasie, pojawiło się na sprzedaż. Samochód jest piękny, ale niestety kosztuje fortunę. Jeśli jednak żałujesz, że kilkadziesiąt lat temu nie posiadałeś takiego auta „z salonu”, wciąż możesz to zmienić. 

Jedyne takie BMW na świecie?

bmw-serii-3-niski-przebieg

To naprawdę wyjątkowa okazja i sprzedawca wydaje się realistycznie traktować ten egzemplarz, jako ostatni taki na całym świecie. To co oferuje, to zupełnie nowe BMW Serii 3 generacji E30. Samochód pochodzi z 1985 roku, czyli z dzisiejszego punktu widzenia, ze starożytności. 

Oczywiście, nadal możemy znaleźć sporą liczbę E30, które mają status kultowy. Ale żaden z nich nie będzie miał takiego przebiegu i stanu. 

bmw-serii-3-niski-przebieg

Ten konkretny egzemplarz to wersja BMW 323i, czyli topowa sześciocylindrowa wersja ze swoich czasów – o krok niżej od późniejszego M3. W 1985 roku, zaledwie trzy lata po rozpoczęciu produkcji, nikt nie mógł wiedzieć, że ten samochód rozpocznie serię 3 i wciąż będzie traktowany z należytym szacunkiem. 

Cena zwala z nóg

bmw-serii-3-niski-przebieg

Niemniej jednak, pewien Niemiec z jakiegoś powodu kupił go w tym roku i natychmiast schował go do garażu. Przez następne 37 lat nie znaleziono nikogo, kto używałby tego samochodu, a co dopiero wybrać się nim w trasę. Samochód ma na liczniku 260 km, jednak wg sprzedawcy nigdy nie był na drodze. 

Jest to tym bardziej zaskakujące, ż jego specyfikacja jest naprawdę przyjemna w prowadzeniu. Pod maską znajduje się szanowany sześciocylindrowy MB20 o pojemności 2,3 litra, generujący 150 KM. Dodatkowo kupujący otrzyma krótszą sportową skrzynię biegów i sportowe fotele Recaro.

bmw-serii-3-niski-przebieg

To BMW rozpędzi się od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 205 km/h. Samochód jest dostępny w Klagenfurcie w Austrii (choć jedyny właściciel pochodzi z Niemiec). Jedynym haczykiem jest cena… Samochód będzie cię kosztował 119 000 euro. Ale za te pieniądze otrzymamy wyjątkowy produkt.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News