(Nie)używana Skoda Octavia Scout w kombi na sprzedaż. Stan idealny, niski przebieg i full opcja. Cena jest zaskakująca [ZDJĘCIA]

(Nie)używana Skoda Octavia Scout w kombi na sprzedaż. Stan idealny, niski przebieg i full opcja. Cena jest zaskakująca [ZDJĘCIA]

skoda-octavia-scout-2012-kombi

Podaj dalej

Pierwszy Scout w gamie marki Skoda pojawił się aż 15 lat temu, a od tego czasu nazwa dobrze zadomowiła się w słowniku czeskiego producenta. Co ciekawe, na sprzedaż pojawiła się oryginalna Octavia Scout w kombi. Jest jak nowa i ma technologię, której nowsze wersje już nie oferują. 

Skoda już dziś takich Scoutów nie robi

skoda-octavia-scout-2012-kombi

Z jednej strony możemy tu mówić o swoistym powrocie do przeszłości, ale ten samochód jest czymś więcej. Skoda od tego czasu nie oferuje już modeli z gamy Scout z manualną skrzynią biegów, a ten kombi nadal ją ma. 

Wprowadzenie samochodów z gamy Scout było swego rodzaju odpowiedzią na rosnące zainteresowanie SUV-ami. Czeska marka nie oferowała wówczas takiego auta, a Yeti pojawił się dopiero w 2009 roku. Choć nie ma dokładnych liczb, to jednak Yeti nie odniósł ogromnego sukcesu na rynku. Głównie z powodu jego bardzo wysokich cen. 

skoda-octavia-scout-2012-kombi

Co innego Skoda Scout, która rozrosła się na kolejne modele. Ludzie często dzielą się na tych, którzy szukają SUV-a, lub „normalnego” samochodu. Scout jest czymś pomiędzy. Jeśli oryginał jest bliski twojemu sercu, masz szansę kupić egzemplarz, który wciąż jest jak nowy. 

To kombi ma full opcję

skoda-octavia-scout-2012-kombi

Jeden z oficjalnych dealerów marki oferuje używany egzemplarz w jednej z najlepszych możliwych specyfikacji. Jest to auto po pierwszym prywatnym właścicielu, który od 2012 roku przejechał nim zaledwie 18 062 kilometry. Jest to egzemplarz z samego końca produkcji w delikatnie przestylizowanej wersji. Co więcej, właściciel cały czas jeździł samochodem do serwisu i dobrze się nim opiekował. Potwierdzają to zdjęcia, na których samochód wydaje się być nienaruszony. 

Nowe testy Euro NCAP: Szokujące ZERO gwiazdek dla nowego Renault. Dacia niewiele „lepsza” … [WIDEO]

skoda-octavia-scout-2012-kombi

Z jednej strony jest to dobrze wyposażona wersja z topowym silnikiem 1.8 TSI o mocy 160 KM i napędem 4×4. Ale ma manualną skrzynię biegów, co dla wielu kierowców będzie świetną informacją. Taka kombinacja później została wycofana z oferty i nigdy nie wróciła. Dziś można kupić ten samochód tylko z automatyczną skrzynią biegów, co nie jest do końca odpowiednim wyborem dla tych, którzy wybierają się na bardziej śmiałe wyprawy terenowe. 

Mamy więc przed sobą niezły relikt, ale prawdopodobnie nie zrobi on wrażenia na kolekcjonerach. Kusi jednak swoim stanem i tym, co oferuje. Cena nie będzie niska, bo Skoda wystawiona jest za 16 990 euro, czyli około 77 800 zł. To wciąż nowy samochód z bardzo nowoczesną technologią i świetnym wyposażeniem. Nową Octavię Scout z salonu kupimy za około 2,5 raza więcej. Warto?

skoda-octavia-scout-2012-kombi

Skoda OCTAVIA COMBI SCOUT 1.8 TSI 4X4 TEMPOMAT

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News