Niesamowite BMW M1 Paula Walkera na sprzedaż. Jego cena zwali cię z nóg! [ZDJĘCIA]

Niesamowite BMW M1 Paula Walkera na sprzedaż. Jego cena zwali cię z nóg! [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Istnieją samochody specjalne i samochody, które są po trzykroć specjalne. Do tych drugich z pewnością możemy zaliczyć BMW M1 z 1980 roku. Nie dość, że należało do Paula Walkera, to jeszcze ma spektakularne nadwozie i kosmicznie niski przebieg. Tak samo zresztą, jak cenę. 

1 z 10 egzemplarzy BMW M1

bmw-m1-ahg-m1-studie

BMW M1 zostało zaprojektowane w latach 80. przez Giorgetto Giugiaro. Ten konkretny egzemplarz ma trzy bardzo ważne cechy. Po pierwsze, znajdował się w prywatnej kolekcji amerykańskiego aktora Paula Walkera. 

Samochód ma też spektakularne nadwozie typu M1 Procar w kolorach BMW Motorsport i ma przejechane tylko 7000 kilometrów. Samochód wystawiony jest na aukcji Bring a Trailer. BMW wygląda naprawdę nieskazitelnie, a niski przebieg jest tego dowodem. 

bmw-m1-ahg-m1-studie

W rzeczywistości jest to tylko 1 z 10 zbudowanych BMW M1 AHG, od nazwy niemieckiego dealera o tej samej nazwie. Ten w 1982 roku zaproponował pakiet AHG M1 Studia z szeregiem ważnych modyfikacji. Dzięki nim samochód wyglądał jak M1 Procar.

Silnik też niczego sobie

bmw-m1-ahg-m1-studie

Pod maską tego cacka pracuje 3,5-litrowa rzędowa jednostka generująca 350 KM. Samochód ma też kilka ważnych zmian w podwoziu, hamulcach, zawieszeniu i rzecz jasna, nadwoziu. Znajdziemy tu m. in. nowy przedni zderzak, boczne klapy połączone z szerokimi nadkolami i duże tylne skrzydło. 

W tej chwili maksymalna oferta wynosi około 288 000 euro (1,3 mln złotych). Aukcja internetowa zakończy się dokładnie 1 lutego. 

bmw-m1-ahg-m1-studie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News