Nieoczekiwane opady śniegu i gołoledź doprowadziły o poranku do karambolu 60 samochodów

Nieoczekiwane opady śniegu i gołoledź doprowadziły o poranku do karambolu 60 samochodów

Chicago-Pileup

Podaj dalej

To był burzliwy poranek na Kennedy Expressway w Chicago. Mieszkańców zastały liczne, nieoczekiwane opady śniegu i gołoledź. Wszystko to doprowadziło do ogromnego karambolu na drodze ekspresowej. 

Według straży pożarnej w serii wypadków na autostradzie, które rozpoczęły się o wczesnych godzinach porannych, brało udział około 60 pojazdów. 

Najpierw straż pożarna wysłała ostrzeżenia na Twitterze, a po około godzinie pojawił się kolejny wpis o treści:

– Wciąż dostajemy wiele zgłoszeń na temat wypadków z powodu niskiej przyczepności w całym mieście. Nie korzystajcie w tej chwili z drogi ekspresowej Kennedy. Takie warunki panują na wszystkich drogach szybkiego ruchu i niektórych ulicach w mieście. 

Szczegóły dotyczące wypadku są ograniczone, ale straż pożarna opublikowała również tweeta z dużą liczbą zdjęć. Widzimy na nich ogromną liczbę rozbitych samochodów. Wygląda również na to, że niektóre z nich są obrócone o 180 stopni, natomiast wiele z nich zostało uderzonych więcej niż tylko raz. 

Straż pożarna podała również, że 14 osób zostało przetransportowanych do lokalnych szpitali z obrażeniami niezagrażającymi życiu. 45 innych osób również kwalifikowało się do badań w szpitalu, jednak odmówili oni transportu. 

Droga ekspresowa została tymczasowo zamknięta, a na ujęciach na YouTube widzimy, że uprzątnięty został jeden pas aby udrożnić ruch. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News