F1: Nie tylko Robert Kubica! W najbliższy weekend Formuły 1 Polacy będą mieli nowego „swojego”!

F1: Nie tylko Robert Kubica! W najbliższy weekend Formuły 1 Polacy będą mieli nowego „swojego”!

Podaj dalej

Robert Kubica jeszcze przez długi czas będzie ulubieńcem polskich kibiców, jednak ci już w najbliższy weekend mogą mieć nowego „swojego”! Po fatalnie wyglądającym wypadku Romaina Grosjeana w F1 pojawi się zupełnie nowe nazwisko. Kto zastąpi Francuza w zbliżającym się Grand Prix Sakhiru?

Nowa twarz w F1

Pietro Fittipaldi of Brazil and Haas F1 Team  during day

Romain Grosjean w miniony weekend F1 na torze Sakhir uniknął śmierci po najpotężniejszym wypadku od lat. Ostatnim razem, gdy samochód stanął w takich płomieniach, Niki Lauda doznał poważnych poparzeń twarzy i klatki pierwsiowej. 

Za kierownicę Haasa wskoczy więc Pietro Fittipaldi, który nie jest jeszcze tak sławny, jak mogłoby sugerować jego nazwisko. Wnuk 2-krotnego mistrza świata Emersona Fittipaldiego i brat kierowcy wyścigowego Enzo Fittipaldiego czekał na swój czas w F1. Dla młodego Brazylijczyka będzie to debiut w królowej sportów motorowych. 

Romain Grosjean w ogromnym wypadku doznał tylko drobnych poparzeń i siniaków na dłoniach. – Po tym, jak zdecydowano, że najlepszą rzeczą dla Romaina będzie pominięcie przynejmniej jednego wyścigu, wybór wsadzenia Pietro Fittipalidiego do samochodu był całkiem prosty – powiedział szef zespołu Guenther Steiner. 

Bahrain Grand Prix

Pietro Fittipaldi zgadza się, że nie jest to idealna okoliczność na debiut w F1. Jednak w takich sytuacjach kierowcy muszą być gotowi, aby skorzystać z otwierającej się okazji. 

Szef zespołu w niego wierzy 

Rodzina Fittipaldich ma ogromną spuściznę w Formule 1. W ten sposób Pietro na pewno będzie czuł szczególną presję. Może to jednak zadziała na jego korzyść? Z całą pewnością będzie dla niego bezcennym doświadczeniem, a co zrobi z tym później, to już inna kwestia. 

Pietro będzie czwartym kierowcą z rodziny Fittipaldich, którzy spróbują swoich sił w F1. Wcześniej ścigali się Emerson, Wilson i Christian. 

Emilia Romagna Grand Prix

– Oczywiście nie jest to idealny zestaw okoliczności, aby mieć pierwszą okazję do startu w Formule 1. Jestem jednak niezmiernie wdzięczny Gene Haasowi i Guentherowi Steinerowi za wiarę w moje możliwości. To oni pozwolili mi usiąść za kierownicą w ten weekend – dodał Pietro.

Co ciekawe, dziadek Pietro, Emerson, jest synem brazylijskiego dziennikarza Wilsona Fittipaldiego i jego żony – Polki, pani Józefy Wojciechowskiej. Rodzinne tradycje motorsportowe rozpoczęły się krótko po II wojnie światowej. Polscy kibice w najbliższy weekend będą więc mogli ze szczególną uwagą przyglądać się debiutowi Pietro Fittipaldiego. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News