Ten nowy SUV od Renault jest absolutnym hitem! Kosztuje 22 tys. zł, ma duży ekran i świeży design [ZDJĘCIA]

Ten nowy SUV od Renault jest absolutnym hitem! Kosztuje 22 tys. zł, ma duży ekran i świeży design [ZDJĘCIA]

renault-kwid-sprzedaz-suv

Podaj dalej

Najtańszy SUV Renault jest absulutnym hitem, który kupiło już 400 000 osób. Z jego wyglądem i cenami to nic dziwnego. Choć bez wątpienia można znaleźć lepsze samochody, pod względem osiągów i ceny nie znajdziemy nic lepszego. Nic dziwnego, że schodzi jak ciepłe bułeczki. 

Ten nowy SUV po lifcie to absolutny hit

renault-kwid-sprzedaz-suv-2

Renault Kwid, najtańszy SUV świata, jest na rynku już od 2015 roku. Już wtedy jego sprzedaż nie była niska, bo ceny zaczynały się w okolicach 18 000 zł. Ale z czasem początkowe zainteresowanie spadło, a Francuzi przygotowali bardzo udany lifting. 

Technicznie nie zmieniło się nic. SUV od Renault wciąż dostępny jest z dwoma jednostkami benzynowymi. Silnik o pojemności 0,8 litra generuje 54 KM, natomiast 1-litrowy ma 68 KM. Jest też wybór między manualem i automatem. Największe zmiany nastąpiły w designie. 

Świeży design i nowoczesne wyposażenie

renault-kwid-sprzedaz-suv-2

Z przodu widzimy nową maskę, zderzak, a także przeprojektowane światła, które zgodnie z najnowszą modą podzielono na dwie kondygnacje. W górnej bardzo wąskiej znajdziemy diody do świateł dziennych, główne lampy są z kolei stylizowane na światła przeciwmgielne. Tylne światła nie zmieniły się prawie nic, więc w zależności od doboru wyposażenia, można liczyć na nowe osłony pod tylnym zderzakiem. 

Wewnątrz znajdziemy nową multimedialną deskę rozdzielczą z Android Auto i Apple CarPlay. Uzupełnieniem jest 8-calowy ekran dotykowy oraz zmodyfikowana kierownica. Zmianie uległa również deska rozdzielcza. Co ciekawe, pomimo wszystkich ulepszeń i zauważalnie atrakcyjniejszej koncepcji, samochód nadal jest bardzo tani. 

renault-kwid-sprzedaz-suv-2

Trzecie najważniejsze Renault

Podstawowa wersja zaczyna się od około 22 000 zł. Nawet lepiej wyposażony model z „mocniejszym” silnikiem będzie kosztował zaledwie 24 700 zł. Trzeba sięgnąć do maksymalnie wyposażonej wersji Climbera z silnikiem 1.0 i automatem, aby cena sięgnął co najmniej 30 000 zł. 

Przy takich sumach ten samochód byłby również wielkim hitem w Europie, więc nic dziwnego, że dobrze sprzedaje się w Indiach. Renault właśnie pochwaliło się, że od początku sprzedaży dostarczyło do swoich klientów ponad 400 000 egzemplarzy. Tylko w pierwszych 10 miesiącach tego roku auto znalazło 104 583 nabywców. Choć SUV sprzedawany jest tylko w Indiach, obok Clio i Captura jest trzecim najlepiej sprzedającym się modelem marki. 

renault-kwid-sprzedaz-suv-2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News