Wielki powrót - najtańsze kombi w Polsce znów trafi do sprzedaży! Ale będzie wyglądać zupełnie inaczej [GALERIA]

Wielki powrót - najtańsze kombi w Polsce znów trafi do sprzedaży! Ale będzie wyglądać zupełnie inaczej [GALERIA]

dacia-kombi-minivan

Podaj dalej

Najtańsze kombi w Europie powraca, ale samochód będzie wyglądać zupełnie inaczej, niż wcześniej. Możemy się jednak cieszyć, bowiem samochody z tego segmentu znikają całkowicie z oferty producentów. 

Dacia znów to zrobiła

dacia-kombi-minivan

Tanie, praktyczne samochody znikają z rynku, a najtańsze kombi przez dłuższy czas nie było dostępne. Na szczęście jest Dacia, która od lat oferowała właśnie tego typu samochody. Najpierw był Logan MCV, a później Lodgy. 

Rumuni nie chcą stracić najtańszego kombi, o czym świadczy najnowszy zwiastun. Dacia zaprezentuje na wrześniowym Salonie Samochodowym w Monachium nowość, która otrzyma trzy rzędy siedzeń, co będzie kontynuacją tradycji dwóch wspomnianych wyżej modeli. 

dacia-kombi-minivan

Nadchodzący nowy model możemy zobaczyć narazie tylko na ilustracjach pod przykryciem, jednak wiadomo, że powrót „czystego” kombi nie nastąpi. Zamiast tego Dacia znów przygotuje coś w rodzaju MPV, choć samochód ma być bardziej stylowy niż przestarzale Lodgy. Auto będzie zbudowane na platformie CMF-B-LS, czyli tej samej, którą otrzymały Sandero i Logan. Z pewnością będzie miał też podobny design. 

Jak będzie wyglądać nowe kombi/minivan?

dacia-kombi-minivan

Możemy spodziewać się więc wyrazistej osłony chłodnicy, w której najprawdopodobniej pojawi się już nowe logo marki. Dacia nie potwierdziła jeszcze, czy kombi będzie występowało w 5-drzwiowej odmianie. 

Pod maską nie należy spodziewać się wielu niespodzianek. Wraz z platformą kombi/minivan otrzymają trzycylindrowe litrowe silniki o mocach od 65 do 100 KM. Klienci będą mogli wybrać między wersją benzynową a LPG, a także pięciobiegowym manualem lub 6-stopniowym CVT.  W każdej okoliczności możemy liczyć tylko na napęd na przednią oś. 

dacia-kombi-minivan

Nie wiemy co z elektryfikacją, ale spodziewamy się, że Dacia postawi tutaj na jak najniższą cenę. Możemy założyć, że najbardziej ekologicznymi wersjami będą te z napędem LPG. Oprócz platformy i układu napędowego nowe kombi przejmie także architekturę wnętrza, a także nowoczesne systemy multimedialne. To oczywiście pomoże zredukować koszty, po których Dacia mogłaby startować od poziomu poniżej 70 000 zł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News