Najpotężniejszy SUV świata dostanie jeszcze więcej mocy! Te liczby są wręcz nieprzyzwoite

Najmocniejszy SUV na świecie otrzyma jeszcze więcej mocy! Dodge Durango Hellcat został zaprezentowany dopiero w lipcu, ale tunerzy nie zamierzają czekać z wprowadzaniem swoich poprawek. W końcu te „marne” 710 KM to tylko niewiele więcej niż wytwarza Lamborghini Aventador… 

suv-dodge-durango-hennessey
Podaj dalej

Jeszcze mocniejsze SRT

suv-dodge-durango-hennessey-2

Najpotężniejszy SUV świata zostanie stuningowany przez amerykańską firmę Hennessey. Samochód otrzyma ulepszenie o nazwie HPE1000 i będzie ono polegało głównie na modyfikacjach turbosprężarki. Wiecie jak to bywa z tą firmą – więcej mocy, większy moment obrotowy i kosmiczne, przerażające wręcz liczby. 

Pakiet doładowania firmy Hennessey zapewni Durango Hellcat moc 1012 KM i moment obrotowy w wysokości 1314 Nm. To pozwoli SUV-owi rozpędzić się do pierwszej „setki” w zaledwie 2,6 sekundy. To liczby do dziś zarezerwowane tylko dla najmocniejszych supersamochodów. A mówimy przecież o ogromnym, masywnym SUV-ie.

Wszystkie te informacje pochodzą z portalu Mopar Insiders, który potwierdził również, że zestaw Hennessey będzie zawierał wiele innych ulepszeń. Chodzi tu m. in. O system High-Flow Air Induction, ulepszenie pompy, długie złącza rurowe ze stali nierdzewnej i kilka znaczków HPE1000, ponieważ, coż… HENNESSEY! 

Dodge Durango

Ameryka, Ameryka…

Cena tego zestawu nie została jeszcze potwierdzona, ale amerykański tuner już pali się do tego, aby przekształcić Durango w potwora z piekła rodem. 

Dodge Durango to jeden z dwóch SUV-ów w ofercie amerykańskiej marki. Konstrukcyjnie spokrewniony jest z Jeepem Grand Cherokee, jednak jest mocniej nastawiony na jazdę szosową. 6 lat po pierwszym liftingu i 10 lat po rozpoczęciu produkcji tej generacji modelu, producent zafundował Durango kolejne zmiany. Dodge Durango SRT Hellcat ma również o 3 KM więcej od Jeepa Grand Cherokee Trackhawk.

https://wrc.net.pl/is-volkswagen-passat-b5-i-smiertelnie-powazne-pokazy-kaskaderskie-nic-lepszego-dzis-nie-zobaczycie

Przeczytaj również