Dostali karę 3 mln złotych za usuwanie DPF z silników Diesla. Mimo to, nadal bawią się w najlepsze

Dostali karę 3 mln złotych za usuwanie DPF z silników Diesla. Mimo to, nadal bawią się w najlepsze

Podaj dalej

Pamiętacie ogromną karę za udział w produkcji i sprzedaży zmodyfikowanych pick upów z silnikami Diesla? Czterech gości z Utah wycinało systemy DPF i EGR z jednostek wysokoprężnych, za co zostali ukarani grzywną w wysokości 851 451 dolarów (ponad 3 miliony złotych). Dziś zapomnieli o tej karze i dalej bawią się w najlepsze. 

bracia-diesel-dpf-usuwanie

Chodzi o czterech prezenterów programu „Diesel Brothers” – Davida „Heavy D” Sparksa, Joshuę Stuarta, Keatona Hoskinsa i Dave’a Kiley’a (Diesel Dave). Na wniosek pokrzywdzonych z Utah ich sprawa trafiła w marcu do sądu federalnego. 

W wyniku postępowania sądowego panowie zostali ukarani grzywną w wysokości 851 451 dolarów. Ponadto, winni naruszenia ustawy o czystym powietrzu i prawa stanowego w Utah, musieli wnieść opłaty adwokackie. Łącznie cała zabawa wyszła ich 1,2 miliona dolarów. 

Na czym polegał ich szwindel? 

diesel dpi diesel brothers

Z dokumentów sądowych wynika, że panowie wycinali filtr cząstek stałych DPF i systemy recyrkulacji spalin EGR. Tunerzy modyfikowali pick upy, po czym sprzedawali je na rynku wtórnym. 

Lekarze, którzy pozwali tunerów, kupili jednego z pickupów i niezwłocznie wysłali go do przetestowania. Wyniki pokazały, że emitowała 36 razy więcej zanieczyszczeń i 21 razy więcej cząstek stałych, niż gdyby posiadała odpowiednie systemy.

Wielki powrót „Braci Diesel”

Wydaje się, że popularni w Stanach Zjednoczonych prezenterzy i tunerzy wyszli z całego zamieszania bez szwanku. Panowie przygotowują się do rozpoczęcia zdjęć do siódmego już sezonu swojego wielkiego show. 

Panowie są gotowi do odkupienia, zostawiając przeszkody z przeszłości za sobą. Zapowiadają, że nowy sezon będzie jeszcze lepszy od poprzednich. Z ich zapowiedzi wynika, że fani ekologii znów nie będą zachwyceni. Zgodnie z oczekiwaniami, w ich programie znów występować będą ogromne i paliwożerne monster trucki, czy potężne Diesle. 

Dla nich jest to świeży start – panowie z dużą dawką humoru wkraczają w nowy sezon. Czy jednak uda im się rozgonić demony z przeszłości? Tego z pewnością dowiemy się w najbliższych miesiącach.

Co dalej z grupą SPEED? Policja podsumowuje pierwszy rok tej formacji i wyjawia, jaka czeka ją przyszłość

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News