Najnowsze Audi A6 Avant TFSIe będzie miało niecałe 50 kilometrów zasięgu i moc 362 KM

Najnowsze Audi A6 Avant TFSIe będzie miało niecałe 50 kilometrów zasięgu i moc 362 KM

Podaj dalej

Audi A6 Avant 55 TFSIe Quattro to pełna oficjalna nazwa pierwszego w historii hybrydowego kombi niemieckiej marki. Rodzinne wozidło z systemem PHEV będzie miało niecałe 50 kilometrów wyłącznie elektrycznego zasięgu. 

Audi A6 Avant TFSIe

Audi A6 Avant rozpędzi się do 100 km/h w zaledwie 5,7 sekundy 

Rodzinne kombi z systemem PHEV dzieli jednostkę napędową z modelem A6 Sedan, który zadebiutował jeszcze w zeszłym roku. Oto, co powinieneś o nim wiedzieć. 

Pod maską znajduje się 2-litrowy silnik TFSI, który generuje moc 248 KM. Jest on wspierany przez silnik elektryczny, który do całego pakietu dodaje 141 KM. Łączna moc Audi A6 Avant wyniesie więc 362 KM i moment obrotowy 500 Nm dostępny już od 1250 obr/min. Jest to również ten sam układ napędowy, który znajdziemy pod maską Q5 55 TFSIe. 

Audi A6 Avant TFSIe

Samochód wyłącznie na energii elektrycznej przejedzie do 50 kilometrów. Co najważniejsze, nie jest to wynik podawany przez producenta, ale został zmierzony przez europejskie WLTP. Co jest najważniejsze dla fanów Audi?

Będzie szybko!

Kombi osiągnie 100 km/h w zaledwie 5,7 sekundy, czyli tylko o 0,1 sekundy wolniej niż lżejszy sedan A6. Maksymalna prędkość kombika wyniesie 255 km/h, natomiast w trybie czysto elektrycznym Audi rozpędzi się do 135 km/h. 

Audi A6 Avant TFSIe

Audi twierdzi, że dzięki całkowicie elektrycznemu asortymentowi A6 Avant będzie uprawniony do 50% obniżki podatku dla firm w krajach takich jak Niemcy. Ceny na tym rynku rozpoczną się od 71 940 euro. To cena obejmująca standardowe wyposażenie takie jak matrycowe reflektory LED, sportowe fotele, czterostrefową klimę, czy cyfrowy zestaw wskaźników. 

Nie zabrakło także sportowego zawieszenia, 19-calowych kół i czerwonych zacisków hamulcowych. Standardem dla tego modelu jest również zewnętrzny pakiet stylistyczny S line, przyciemniane szyby i przyciemniane zewnętrzne lusterka. 

Audi A6 Avant TFSIe

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News