Najnowsza Tesla będzie sporo tańsza niż... Skoda Octavia! Elon Musk chce, aby każdego Polaka było na nią stać

Najnowsza Tesla będzie sporo tańsza niż... Skoda Octavia! Elon Musk chce, aby każdego Polaka było na nią stać

Podaj dalej

Najnowsza Tesla przygotowana z myślą o niskich cenach może być tańsza, niż początkowo zakładaliśmy. Elon Musk od zawsze chciał mieć w swojej ofercie niedrogi samochód elektryczny. Wszystko wskazuje na to, że jego zakup będzie tańszy niż… Skoda Octavia. Czy przyciągnie on polskich klientów i ostatecznie zrewolucjonizuje rynek motoryzacyjny?

Tesla dla każdego?

W swoim planie generalnym ogłoszonym jeszcze w 2006 roku Elon Musk nakreślił, jak chce osiągnąć swój cel. Drogie auto o małej pojemności – Tesla Roadster – finansowało samochód o średniej wielkości w niższej cenie, czyli Model S. 

Następnie chciał użyć pieniędzy z tego samochodu, aby sfinansować stworzenie niedrogiego samochodu, który będzie sprzedawał się w dużych liczbach. Poniższy tweet daje dobre wyobrażenie o tym, o czym tutaj mówimy. 

Elon Musk w swoim „Master Plan 2” w 2016 roku stwierdził:

Poszerzymy linię produktów pojazdów elektrycznych, aby objąć wszystkie główne segmenty.

Oznacza to tworzenie pojazdów elektrycznych dla wszystkich, w tym dla sektora komercyjnego. Obejmuje on niedrogie samochody, małe ciężarówki, samochody dostawcze i nie tylko. 

W poniższym filmie na portalu YouTube znajdziemy to, co zostało powiedziane podczas prezentacji dnia baterii Tesli. Oprócz rozmów o samochodzie Tesla za 25 tysięcy dolarów (92 tys. złotych), Musk powiedział też, że będzie w pełni autonomiczny i pojawi się za trzy lata. 

Amerykanin wyjaśnił też, że tani samochód może pojawić się wcześniej, niż oczekiwano. Gaza projektowania już rozpoczęła się w chińskiej fabryce Giga Shanghai, która jest niezwykle wydajna i bardzo szybko produkuje samochody elektryczne. 

SZUKASZ NOWYCH OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Tesla dla Polaków

Co ciekawe, Tesla za 25 tysięcy dolarów (92 tys. zł) będzie jeszcze tańsza. Jeśli rządowe programy dopłat do elektryków nie zmienią się do czasu jej pojawienia, Polacy będą mogli kupić ją za… 74 tysiące złotych. To dużo mniej niż Skoda Octavia i tyle, co wypasiona Dacia Duster. 

tesla-model-2-tansza-niz-skoda

To o tyle kluczowe, że korzystając z rządowych dopłat nie możemy kupić samochodu droższego niż 125 000 zł. Do tej pory mogliśmy wybierać w takich samochodach jak Volkswagen e-Up!, Seat Mii Electric, Opel Corsa-e, czy Smart ForTwo Electric Drive.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News