Najbardziej oszczędne samochody na LPG! Tymi autami będziesz jeździł niemal za darmo [LISTA]

Najbardziej oszczędne samochody na LPG! Tymi autami będziesz jeździł niemal za darmo [LISTA]

Podaj dalej

Kierowcy coraz chętniej sięgają po samochody napędzane autogazem LPG. Duże oszczędności względem benzyny bezołowiowej czy paliwa typu Diesel są oczywiście największą korzyścią z takiego rodzaju napędu. Ale nie jedyną – zbliżające się zakazy dla silników spalinowych powinny oszczędzić kierowców tankujących LPG. Jakie są zatem najbardziej oszczędne samochody z tym napędem?

Spalanie autogazu LPG jest o około 1 litr wyższe niż w swoich benzynowych odpowiednikach. Przy obecnych cenach paliw i gazu to jednak niewiele. Jakie samochody spalają najmniej autogazu?

Skoda Citigo – 6,4l/100 km

skoda-citigo-lpg

Na pierwszym miejscu tego zestawienia znajduje się absolutny król niskiego spalania LPG. Malutka Skoda Citigo spali tylko nieco ponad 6 litrów autogazu na 100 kilometrów. Oznacza to, że przejechanie takiego dystansu będzie kosztować nas tylko 13 złotych. 

Citroen C1 – 6,41l/100 km 

citroen-c1-lpg

To kolejny z miejskich samochodów, w których montaż instalacji LPG jest niezwykle opłacalny. Niemal identyczne spalanie, jak w poprzedniku, czyni go jednym z najtańszych samochodów na rynku wtórnym. 

Toyota Aygo – 6,5l/100 km

toyota-aygo-lpg

To brat bliźniak Citroena C1 i Peugeota 108, jednak najlepiej spisujący się z instalacją LPG. Nieco wyższe spalanie niż u poprzedników nie powinno być jednak żadną przeszkodą. 

Toyota Prius – 6,54l/100 km 

toyota-prius-lpg

Wreszcie nieco większy samochód dla ludzi potrzebujących nieco przestrzeni bagażowej. Przy takim spalaniu nie zapłacimy więcej niż 15 zł za przejechanie 100 kilometrów. To niemal dwukrotnie mniej niż w nawet najbardziej oszczędnych benzynach czy Dieslu. 

Kia Picanto – 6,69l/100 km 

kia-picanto-lpg

Kolejny „maluch” w zestawieniu top 5 najbardziej oszczędnych samochodów. Picanto, które w benzynie spali nieco ponad 5,5 litra, z instalacją LPG weźmie tylko 6,69 l/100 km. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News