Najbardziej ekonomiczna Skoda Octavia za 65 tys. zł. Pali zaledwie 3,8 l/100 kilometrów

Najbardziej ekonomiczna Skoda Octavia Combi TDI pojawiła się na sprzedaż za naprawdę niskie pieniądze. Samochód ma naprawdę niską cenę i jest praktycznie jak nowy. A przy spalaniu na poziomie poniżej 4 litrów na 100 kilometrów może to być idealny samochód do codziennej jazdy do pracy, jak i na dalsze wypady. 

skoda-octavia-16-tdi
Podaj dalej

Ta Skoda to idealny samochód na dzisiejsze czasy

skoda-octavia-16-tdi
fot. mobile.de

Rynek samochodów używanych już w czerwcu zeszłego roku zaczął się nieco ochładzać. Stan ten trwa do dziś, a sprzedawcy nie są w stanie pozbyć się już każdego samochodu, za każdą możliwą cenę. Wcześniejszy chaos się skończył, a coraz częściej trafiamy na bardzo ciekawe oferty, których przez długie miesiące bardzo brakowało. 

Najczęściej te atrakcyjne oferty to samochody nie spełniające oczekiwań większości odbiorców, dlatego cena spada. Mimo to samochód taki może być interesujący i ostatecznie dlatego możemy go uznać za atrakcyjną ofertę. Dokładnie taka jest ta Skoda Octavia Combi TDI. 

skoda-octavia-16-tdi
fot. mobile.de

Octavia to samochód powszechnie pożądany, a mówimy tu o wersji Combi, która cieszy się jeszcze większą popularnością. W dodatku z silnikiem TDI, czyli mamy samochód niemal idealny. Skoda ma też bardzo niski przebieg, czytelną historię serwisową i zaledwie jednego właściciela. Czego chcieć więcej? Można by jedynie przyczepić się do niewystarczającego wyposażenia i jednostki 1.6. 

Diesel pali niecałe 4 litry

skoda-octavia-16-tdi
fot. mobile.de

Wersja Ambition nie jest całkowitym „golasem”. Mamy więc nawigację, podgrzewane fotele, ale też… ręczną klimatyzację. I to wszystko połączone z bardzo podstawowymi elementami, jak jednostka 1.6 TDI wytwarzająca zaledwie 115 KM. 

Ten silnik w Octavii nie zyskał dużej popularności, ale dziś może się wydawać bardziej atrakcyjny niż jeszcze przed kilkoma laty. Samochód ten spala 3,8 l/100 kilometrów poza miastem. Nie jest to szybkie auto, ale na autostradzie bez problemu rozpędzi się do 180 km/h. I nadal jest to Octavia Combi, a więc samochód wygodny i wszechstronny. 

Dobra cena i świetny stan

skoda-octavia-16-tdi
fot. mobile.de

Jeśli więc przymkniemy oko na manualną klimatyzację, mamy do czynienia z samochodem niemal idealnym. Octavia z 2018 roku trzeciej generacji jest już po liftingu i miała tylko jednego właściciela. W tym czasie przejechał nią zaledwie 39 900 kilometrów ze wszystkimi wymaganymi serwisami. To praktycznie nic dla silnika TDI, który bez problemu przejedzie kolejne 800 000 kilometrów. 

Sprzedawca żąda za samochód 65 000 złotych. W czasach gdy nowa Octavia z Dieslem kosztuje przynajmniej 120 000 złotych, jest to bardzo ciekawa oferta. Nikt w końcu nie kupuje super oszczędnego Diesla, aby w trakcie 7 lat przejeżdżać nim niecałe 40 000 kilometrów. 

Przeczytaj również